מוות כתוצאה מרשלנות רפואית

Date

רשלנות רפואית

כאשר אדם מגיע לבית החולים או לרופא בשביל לקבל טיפול רפואי, הוא מודע בדרך כלל לסיכונים השונים שיש בדבר. טיפולים רפואיים, ככל שהם מסובכים ומורכבים יותר, כך עולה בהם רמת הסיכון לנכות ברמות שונות ואפילו למוות. גוף האדם איננו מכונה ולעיתים לא ניתן לצפות כיצד ישפיע כל ניתוח או כל תרופה עליו. במחלות רבות סיכויי ההחלמה רחוקים ממאה אחוז. עד כאן תיארנו מצב נורמלי ומובן שאין הרבה מה לעשות לגביו – כל המאמצים של הרפואה המודרנית יכולים להיות טובים רק עד רמה מסוימת. לצערנו, זהו לא תיאור המשקף תמיד את המציאות בעולם הרפואה מפני שהוא אינו כולל מרכיב משמעותי ממקרי הנכות והמוות. זהו גורם שניתן היה למנוע אם רק היו מתבצעות בדיקות לפי פרוטוקולים מקצועיים, אבחנה רפואית מקצועית או טיפול לפי הכללים. אם התקיימה אחת הדוגמאות הללו או רבות אחרות, אנחנו מדברים על מקרה של רשלנות רפואית.

מהי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית זהו מונח משפט הכולל בתוכו מגוון רחב מאד של פעולות רפואיות שונות. בעיקרון, מדובר במקרים בהם איש מקצוע או מוסד פעלו בניגוד לכללי האתיקה או המקצוע, מנעו מהמטופל טיפול או בדיקה תוך התרשלות במילוי תפקידם באופן מקצועי. לא כל מקרה של טעות או כישלון יכול להיות מוגדר כרשלנות רפואית כמובן. יש לזכור גם שרשלנות רפואית יכולה להיגרם על ידי אחד או יותר מהגורמים הבאים: רופאים, אחים, מזכירים רפואיים, פרמדיקים, חובשים וכו'. מוסדות יכולים גם הם לשאת באחריות משפטית לרשלנות רפואית בכלל זה בתי חולים, קופות חולים, קליניקות פרטיות או אפילו חברות תרופות או ציוד רפואי.

נזקים כספיים כתוצאה מרשלנות רפואית

למקרה רשלנות רפואית יכולות להיות שתי תוצאות עיקריות: נזק זמני או קבוע למטופל ומוות. ההשלכות הכספיות של כל אחד מהמקרים ישפיעו על התביעה שתוגש. במקרה של נזק אנחנו נתבע את החזר ההוצאות הרפואיות. במקרה מוות כתוצאה מרשלנות רפואית יש לחשב, בנוסף לעוגמת הנפש כמובן, את ל ההוצאות הנלוות לו.

ההוצאות על סידורי הקבורה כוללות את חלקת הקבר עצמה שמחירה יכול להיות גבוה מאד, את אובדן ההכנסה של מי שמארגן את הלוויה וגם את הקמת המצבה. העלויות של מצבה מכובדת העשויה שיש אמיתי יכולות להגיע לאלפי שקלים רבים, תלוי בגודל ובדרישות הפרטניות. למפרט ומחירים של מצבות ניתן לפנות ל"מצבות ביאזי ובניו".

תביעות לאחר רשלנות רפואית

במקרה של רשלנות רפואית או אפילו חשד לקיומה, יש להתייעץ עם עורך דין מומחה בנושא. למעשה, אנחנו יכולים לתבוע פיצוי משלושה גורמים שונים:

  • ביטוח חיים – במקרה שקיים ביטוח חיים עם סעיף ייעודי לרשלנות רפואית, אנחנו נברר תביעת כספים ממנו. רצוי להתנהל מול חברת הביטוח עם עורך דין שייצג את האינטרס שלכם וידע לעמוד על תגמולי הביטוח המגיעים לכם.
  • הגורם הרפואי שהתרשל – כפי שציינו, זה יכול להיות אדם או מוסד שהתרשלו ומהם נדרוש פיצוי כספי. ככל הנראה, הם יערבו את הביטוח המקצועי שלהם.
  • ביטוח לאומי אשר מציע סוגים שונים של עזרה.

חשוב לזכור להביא ולהמציא כל מסמך שיכול לעזור בבניית התביעה על רשלנות. ללא עדויות, ההנחה היא שלא בוצעה רשלנות רפואית, כלומר יהיה עליכם ועל עורכי הדין שלכם לבסס את הטענה. מסמכים חשובים כוללים את דו"ח המוות של הרופא שקבע את המוות. דו"חות טיפול ובדיקות מהזמן הסמוך למוות וגם חוות דעת רפואיות שונות מתקופות שונות בחיי המנוח. אלו יעזרו להוכיח שהמוות לא נגרם כתוצאה מבעיה רפואית קיימת אלא, כפי שאתם טוענים, מרשלנות רפואית.

אם איבדתם בן או בת משפחה, חבר או חברה כתוצאה מרשלנות רפואית – אנו משתתפים באבלכם ומקווים שלא תדעו עוד צער.

כתבות
נוספות

רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית

אם נגרם לכם נזק בעקבות הליך רפואי או שקיבלתם טיפול שאינו תואם אליכם, סביר להניח שמדובר ברשלנות רפואית. רשלנות זו עשויה להתרחש במגוון תחומי הרפואה

קידום אתרים משפטיים

קידום אתרים משפטיים – דגשים חשובים

תנועה אורגנית המגיעה מחיפוש טבעי של לקוח בגוגל נחשבת למקור התנועה האיכותי ביותר. עצם העובדה שהלקוח הפוטנציאלי מחפש את השירותים או המידע בעצמו מעיד על

אבנר הייזלר.

כך תדעו שאתם נפגעי עבודה

אחד המושגים שרבים רוצים וצריכים להכיר הוא המושג 'נפגע עבודה', בעוד שבמקום בו אנו מרוויחים את עמל יומנו, אנחנו יכולים להיפצע ולהיפגע, בין אם בתאונה

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם כולו בתחום טיפולי הפוריות. מדי שנה עוברים לא מעט זוגות טיפולים שמטרתן היא אחת – לסייע להם להיקלט

נגישות