האם קבלן שיפוצים חייב ביטוח?

מזל טוב! אתם עומדים בפני עבודות שיפוץ בבית, וכעת אתם משפצים ומעלים את ערך הנכס שלכם וגם עומדים בפני איכות חיים טובה יותר בחלל הבית. אבל רגע לפני שאתם שוכרים את קבלן השיפוצים בתל אביב, או קבלן חשמל בירושלים – חשוב שתדעו מהן חובות הקבלן כך שאתם תוכלו לקבל את העבודה הבטוחה והנכונה מכל!

קבלן חשמל בירושלים, קבלן אינסטלציה בדרום, קבלן שיפוצים בתל אביב ועוד – כולם אנשי מקצוע אשר נועדו לתת לכם שירות, תוך שהם מוצאים את הדרכים הטובות והנכונות ביותר לשפץ את ביתכם ולהפוך אותו ליעיל יותר, נוח למגורים וגם רחב ומשופץ.

ביטוח לקבלן שיפוצים

אז מהן חובות הקבלן?

קבלן שיפוצים הוא כזה שחייב להעניק לכם את כלל השירותים שתוכננו עמו מראש, תוך שעליו לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו מראש.

כאשר אתם שוכרים קבלן לשיפוץ הבית, חשוב שכל התנאים לשיפוץ יהיו ברורים כל הזמנים הנכונים כמו גם שלבי העבודה ומספר בימים שידרשו לעבודה.

חשוב לשים לב כי הקבלן יכול לעבוד מולכם בשיטה של תשלום בשלבים כאשר אתם מלשמים לו על כל שלב שהוא מבצע ומסיים בבנייה ובשיפוץ.

עוד חשוב לשים לב לחלוקת התשלומים עם הקבלן, הבינו על מה אתם צריכים לשלם בעסקה כמו גם מה כלול בה מבחינת חומרים ובדקו מה הקבלן מספק (כמו למשל חומרי עבודה בסיסיים) ואיזה כלים אתם צריכים לרכוש כמו גם ציוד ואביזרים לשיפוץ הבית.

בחירת קבלן שיפוצים מורשה

כדי להתחיל את העבודה ועוד לפני חתימת החוזה, יש לשים לב כי הקבלן הינו קבלן מורשה. את הבדיקה מבצעים מול רשות הקבלנים תוך בדיקה כי הקבלן עבר הסמכה לעסוק בתחום בשירותים שהוא מציע לכם. חשוב לעשות את הבדיקה הזאת שכן לא כל אדם עם סולם ופטיש יכול להתחיל לעבוד בביתכם.

ומה לגבי ביטוח?

בכל הנוגע לשאלה האם קבלן שיפוצים חייב ביטוח – צריך לדעת כי קבלן שיפוצים הוא כזה שעליו לשאת באחריות לכל נזק שעלול להיגרם מעבודות השיפוץ וחובה עליו לספק ביטוח מקיף לעובדים שלו לספקים, לאנשים הנמצאים בבית ועוד.

הקבלן עליו לבטח את העובדים והסביבה מפני נזקים פיזיים שעלולים להתרחש בעקבות השיפוצים ואתם לא אמורים להיות אלה שאחראיים על כך! לכן חשוב לשים לב כי לקבלן ישנו ביטוח מקיף לתאונות עבודה ושאר ביטוחים הדרושים בעבודות שיפוץ.

איך בודקים את הביטוח של בעל המקצוע?

על מנת לבדוק כי באמת קיים ביטוח מקיף לתאונות כמו גם שאר ביטוחים – יש לבדוק בחוזה הקבלני כי יש לו את כלל הביטוחים הדרושים כמו גם כי הוא מחזיר בדירוג המתאים לסוג העבודות שהוא נדרש לבצע. בנוסף ישנם קבלנים אשר יאפשרו לכם קבלת ערבויות בנקאיות ושלל בטחונות שיבטיחו את עבודתם הבטוחה כמו גם עמידה בכל ההתחייבויות שלהם.

לסכום, כדי שלא תסתבכו ותצטרכו לשלם פיצויים לעובדים שלא אתם העסקתם, יש לבדוק כי כלל החובות של הקבלן מאוגדות בחוזה ומומלץ אף להעביר את החוזה לבדיקה מקצועית של עורך דין או לבדיקה של  איש מקצוע המנוסה בתחום.

כתבות
נוספות

העברת בעלות על רכב: המדריך המלא

העברת בעלות על רכב: המדריך המלא

עבור אנשים רבים שמבקשים להחליף רכב, לא שלב מציאת הרכב ולא שלב סגירת העסקה נחשבים כשלבים הקשים ביותר, אלא דווקא שלב העברת בעלות. אז אם

סובלים מצרבת? יש מה לעשות

סובלים מצרבת? יש מה לעשות

צרבת היא מצב של חומציות שעולה מהבטן אל הגרון וגורמת לתחושה של שריפה או "אש" אותה מתארים אנשים שסובלים מהתופעה באופן תדיר. מדובר בחומציות שמקורה

רילוקיישן

5 טיפים לרילוקיישן מוצלח

אין ספק שמעבר למדינה אחרת יכול להיות מפחיד ומרגש כאחד. צריך לתכנן את תהליך המעבר באופן המיטבי, ולהכין המון דברים מראש. כאשר אתם מתכננים רילוקיישן

רשלנות רפואית בהשתלת שיער

רשלנות רפואית בהשתלת שיער

רשלנות רפואית כשלעצמה הוא מושג מאד גדול ורחב וכאשר מדובר על השתלת שיער לגברים או בכלל, היא מקבלת פרופורציות מאד ספציפיות. ראשית, ולפני שמתחילים לדבר

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם כולו בתחום טיפולי הפוריות. מדי שנה עוברים לא מעט זוגות טיפולים שמטרתן היא אחת – לסייע להם להיקלט

נגישות