5 טיפים לרילוקיישן מוצלח

אין ספק שמעבר למדינה אחרת יכול להיות מפחיד ומרגש כאחד. צריך לתכנן את תהליך המעבר באופן המיטבי, ולהכין המון דברים מראש. כאשר אתם מתכננים רילוקיישן ומתחילים לבדוק אספקטים אחרים בחייכם, יש כמה דברים שתתקלו בהם בתחילת דרככם. במיוחד בעבורכם, ריכזנו 5 טיפים לרילוקיישן מוצלח ושקט.

רילוקיישן

הכירו את השכנים

עוד לפני המעבר, כאשר אתם כבר יודעים איפה אתם הולכים לגור (מבחינת כתובת הדירה שלכם ואזור המגורים), נסו לחפש ברשתות החברתיות דרכי תקשורת לסביבה הקרובה לדירה שלכם. הכירו את השכונה, חפשו קבוצות פייסבוק הקשורות לשכונה והציגו את עצמכם כדיירים החדשים. אין כמו נחיתה רכה ובייחוד כשיש מישהו שכבר מכיר אתכם, גם אם רק קצת.

אל תוותרו על הדברים שאתם אוהבים

רוב הדברים הקיימים בארץ, קיימים גם בכל העולם. כך שאם למשל אתם אוהבים יוגה ולא רוצים להפסיק, חפשו מבעוד מועד חוגי יוגה מומלצים, שנמצאים סמוך לאזור מגוריכם (ואולי אפילו במרחק הליכה!). היום, כשכמעט להכל ולכולם יש פרופיל ברשת חברתית כזו או אחרת, קל מתמיד למצוא חוגים, פעילויות ואטרקציות בסביבת אזור המגורים.

תחקרו

אחד הדברים המהנים ביותר במעבר למדינה אחרת היא העובדה שאתם לא מכירים כמעט דבר באזור, וזו ההזדמנות שלכם ללמוד תרבות חדשה, סביבה חדשה ומנהגים חדשים. כמעט לכל מקום בעולם ישנה מסורת ייחודית כלשהי, אתרים היסטוריים, מוזאונים ותרבות עממית שכדאי לכם להכיר ואפילו מקרוב! אין ספק שהדבר יכול לשרת אתכם בתהליך המעבר, ולאפשר לכם ליצור נושאי שיחה עם השכנים החדשים.

שמרו על עצמכם

בין האלמנטים החשובים ביותר כאשר עוברים למדינה אחרת הוא רכישת ביטוח בריאות לרילוקיישן. נכון, כשטסים לחו"ל חשוב לבצע ביטוח ייעודי, אך כאן מדובר בביטוח בריאות לחו"ל השונה מביטוח לקראת חופשה קצרה באירופה.

כשאתם נמצאים במדינה זרה, אתם עשויים להיתקל במקרי חירום, ובמקרים הללו אף אחד לא מבטיח לכם שתוכלו להסתדר ולהתארגן בהתאם. לכן חשוב שתרכשו ביטוח בריאות לחו"ל, עוד בהיותכם ארץ, מאחר והוא יגן עליכם באם תיתקלו במקרי חירום מסוים.

שמרו על קשר

בעבר, שמירה על קשר בין מדינות הייתה משימה מורכבת, זאת בשל העובדה שלא היו טלפונים. אך גם כשהיו טלפונים זה היה נורא יקר. אך כיום אנחנו חיים בעידן האינטרנט והטכנולוגיה, ויש לנו אפשרות לדבר עם קרובינו מתי שרק נרצה וכמה שרק נרצה – הודות ל- WIFI!

העובדה שאתם עוברים למדינה אחרת לא אומרת שניתקתם קשר עם מי שנמצא פה. רילוקיישן יכול להיות מתסכל מדי פעם, והגעגועים יכולים לצוץ משום מקום ובלי התרעה, כשלפעמים כל מה שצריך זו שיחת טלפון אחת של קול מוכר – והתחושה משתפרת!

 

להתרגל לתרבות חדשה זו משימה שעשויה לקחת לא מעט זמן. לפעמים תמצאו כי ישנם פערים בין התרבות שלכם לתרבות שאליה הגעתם (במעמד הרילוקיישן), אך אם תישארו עם ראש פתוח, הדבר יכול לגרום לכם ליהנות, ללמוד ולצבור חוויות חדשות!

כתבות
נוספות

רשלנות רפואית

ייעוץ מעורך דין לרשלנות רפואית

מקצועות הרפואה השונים, רפואה, סיעוד, אורתופדיה, מטפלי נפש ועוד רבים אחרים, הם חיוניים והעוסקים בהם ראויים להכרת תודה מהחברה על כך. בדרך כלל, מדובר באנשים

זה עלול לקרות לכל אחת: מהי צניחת אגן?

צניחת אגן הינה אחת התופעות הרפואיות הנפוצות בקרב נשים לאחר לידה, הגורמת לאי נוחות וכאבים באזור הבטן התחתונה. למה צניחת אגן מתרחשת, ומהם התסמינים להופעתה?

נגישות