טובים לסוכרת, דלקות מפרקים ואסטמה: כל היתרונות הבריאותיים של דגים

החשיבות של אורח חיים בריא ידועה לכל, בייחוד בכל הקשור לשילוב של מזון איכותי, כמו למשל דגים. למעשה, שילוב של דגים בתפריט מהווה דרך מצוינת ליצירה של תפריט תזונתי מגוון שנותן דגש דווקא על המרכיב הבריאותי, בייחוד בשל העובדה כי בדגים יש שפע של יתרונות בריאותיים שיכולים לסייע גם למבוגרים וגם לילדים. מהם היתרונות ומדוע כדאי לכם לשלב כבר עכשיו את הדגים בתפריט? להלן הפרטים.

ריכוז גבוה של אומגה 3

ההמלצה לשילוב של דגים בתפריט מבוססת בין היתר על ריכוז גבוה מאוד של אומגה 3 שהן חומצות שומן בלתי רוויות שעשויות לסייע לטובת הפחתה של מחלות לב וכן התפתחות של שומנים בדם. רכישה של דגים טריים מהווה דרך מצוינת ליצירה של שגרת תזונה המשלבת את הריכוז הגבוה של חומצות השומן הללו בדגים, כאשר תוכלו להכין מהם מרק דגים עשיר בטעם אך גם בעל פוטנציאל אדיר מבחינת השמירה על הבריאות, בייחוד בשל הערכים התזונתיים שעשויים לסייע לטובת התמודדות עם מגוון רחב של בעיות רפואיות כמו למשל סוכרת, דלקות מפרקים ואפילו אסטמה.

מקור מצוין לחלבון

החלבון הוא אחד מבני הבנייה החשובים ביותר בגוף האדם, כאשר מחסור בחלבון עשוי להוביל להיחלשות של מערכת החיסון. על כן, שילוב של דג מהווה הזדמנות מעולה לצריכה מוגברת של חלבון, בייחוד אם ישנם חוסרים תזונתיים שאותם ניתן לגלות דרך בדיקת דם פשוטה. כאשר משלבים את הדגים ביחד עם תוספי תזונה בעלי ריכוז גבוה של ערכים תזונתיים, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בהזמנות מעולה ליצור תמהיל תזונתי מאוזן ובעל יכול לסייע לטובת יצירה של תפריט מאוזן.

 

 

מעולה לדיאטה

הערך הקלורי הנמוך של דגים נפוצים כמו למשל דג בורי, סלמון או אמנון, מדובר באלמנט שיכול בהחלט להשפיע על המאזן הקלורי, בייחוד אם אתם נמצאים בעיצומה של דיאטה. כאשר לוקחים בחשבון כי דיאטה ים תיכונית המשלבת דגים הפכה לאחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות, אין ספק כי רכישה של דגים טריים תאפשר לכם להצטרף לטרנד ובכך להוביל להפחתה במשקל, כחלק משילוב של דגים בתפריט התזונה שלכם.

שמירה על בריאות הלב

בעקבות השומן הרווי המצוי בדגים, בוצעו מחקרים רבים בכל רחבי העולם כולל מחקר של הסוכנות למחקר בריאות שמצא כי צריכה של דגים עשוי לסייע לטובת שמירה על בריאות הלב, כאשר אישוש לטענה הזו ניתן למצוא בהמלצה של איגוד רפואי הלב האמריקאי אשר בסקירה שפרסם לציבור המליץ לצרוך בין 2-3 מנות של דגים בכל שבוע. לשמירה על בריאות הלב יש חשיבות בכל גיל, בוודאי למי שנמצא בסיכון מוגבר בעקבות רקע גנטי. על כן, רכישה של דגים טריים היא בעלת פוטנציאל אדיר ליצירה של איכות חיים משופרת ואף כזו שלוקחת את הרכיבים המצויים בדגים לטובת שמירה על האיבר החשוב ביותר בגוף האדם –  הלב.

לסיכום

צריכה של דגים מהווה הזדמנות מעולה ליצירה של איזון תזונתי שלוקח בחשבון את כל הערכים הבריאותיים המצויים בדגים טריים או קפואים. על מנת לנצל את הסגולות הבריאותיות, רצוי לבצע רכישה של דגים מחנות מוכרת וכן להקפיד לרכוש אותם כאשר הם טריים, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליצירה של מערך תזונתי תומך. יחד עם זאת, לנשים בהריון מומלץ שלא לצרוך דגים, כאשר כל שינוי תזונתי חייב להתבצע באמצעות ליווי מצד תזונאית אשר תבנה את התפריט המתאים ביותר, בהתאם לאורח החיים, המטרות שלכם וכן הרקע הבריאותי, כחלק מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן הכולל גם שילוב של דגים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

כתבות
נוספות

דרכים טבעיות לטיפול בעצירות

דרכים טבעיות לטיפול בעצירות

טיפול בעצירות: מהן הדרכים הטבעיות שיכולות לסייע לטובת הקלה בתסמינים? עצירות היא תופעה נפוצה המתרחשת בעקבות מגוון רחב של סיבות: הפרעה בתפקוד של המעי הגס,

שיווק בטיקטוק לעורכי דין: כך תעשו את זה נכון

ברוכים הבאים לעולם הדינמי של טיקטוק, שבו היצירתיות פורחת והתוכן המרתק שולט. כעורכי דין, ייתכן שתתהו כיצד פלטפורמה הידועה בעיקר בריקודים ויראליים ובמערכונים משעשעים יכולה

נגישות