טיפול קוגניטיבי־התנהגותי: הכול על שיטת CBT

טיפול CBT הינו טיפול מקובל ומומלץ על ידי הקהילה המחקרית, וזאת בשל היכולת להשתמש בטיפול הזה לטובת טיפול במגוון רחב של מצבים. למעשה, טיפול זה מוגדר כסוג של טיפול רגשי והוא מתמקד בשינוי של אמונות ומחשבות שליליות אשר מובילות להתנהגות שאינה רצויה. במסגרת הטיפול הזה מתמקדים במגע עם הווה ועם יכולת להחליף את דפוסי החשיבה. מה חשוב לדעת אודות הטיפול הזה ולמי הוא עשוי להתאים? כל הפרטים בסקירה הבאה.

טיפול רגשי מתקדם ומותאם אישית

היתרון של טיפול CBT נובע בעקבות היכולת ליצור תוכנית טיפולים בהתאמה אישית, כאשר לרוב מדובר בטיפול רגשי ממוקד המתבצע למשך מספר מפגשים ספורים – בין 8-12, בניגוד למשל לטיפול פסיכולוגי שעשוי להימשך למשך שנים רבות. באופן טבעי עולה השאלה מהי העלות של הטיפול הזה, ועל כן באתר טיפולים תוכלו לקרוא על מחיר הטיפול ובהתאם לכך לקבל החלטה האם הגיע הזמן ליצור שינוי בחייכם, וזאת על ידי פנייה למטפל מקצועי אשר מתמחה בסוג הטיפול הזה. טיפולים רגשיים מהגל השלישי נחקרו באופן מחקרי ונמצאו כבעלי השפעה חיובית על חייהם של מטופלים, בין אם מדובר במבוגרים ובין אם מדובר בבני נוער וילדים אשר מתמודדים עם מצוקה רגשית מכל סוג – החל מטראומה, חרדה, הפרעות אכילה ועוד.

במסגרת שיטת טיפול CBT אין תלות במטפל מאחר והטיפול מתמקד בשינוי של דפוסי החשיבה שמגיעים לידי ביטוי בדפוסי התנהגות מקדמים, כאשר המטופל יכול לצאת עם כלים פרקטיים להתמודדות שבהן ניתן להיעזר בעת מצבי משבר אבל גם בעת מצב שבו רוצים לחדש את המטענים הרגשיים. בעת הצורך, אפשר ואף רצוי לחזור לסשן נוסף לטובת חידוד של נקודות שעלו במסגרת של טיפולים אחרים, כאשר חשוב לציין כי טיפול זה אינו משלב שום טיפול תרופתי מכל סוג ועל כן הוא איננו מלווה בתופעות לוואי.

 

 

מה חשוב לדעת אודות טיפול CBT?

אם אתם חשים בחוסר יציבות בחייכם שמגיע לידי ביטוי במחשבות שלילות ולא מקדמות, תקיעות, הפרעה כמו OCD, קושי רגשי או תחושה כי אתם צריכים לבצע שינוי, טיפול מסוג זה יכול להתאים לכם. הסיבה לכך נובעת בעקבות טכניקות טיפול מתקדמות אשר נועדו לסייע לכם לזהות את המחשבות הלא מקדמות ולהחליף אותן במחשבות מקדמות וחיוביות. במסגרת הטיפול הזה תידרשו לנקוט בצעדים שמגיעים לידי ביטוי לא רק בשיתוף פעולה עם המטפל בזמן הטיפול אלא גם בחיי היום יום, כחלק מחשיפה הדרגתית לאירועים שיוצרים את החרדה, כחלק מטכניקת טיפול שעליה מבוססת השיטה הזו.

איכות חיים משופרת  – כבר לא רק סיסמא

היכולת להוביל ליצירה של איכות חיים משופרת הפכה לקלה ונגישה יותר, לא מעט בזכות טיפולים מתקדמים כמו טכניקת טיפול CBT שזוכה לגיבוי גם מהקהילה המחקרית אבל גם ממבוגרים כמו גם בני נוער וילדים שחוו טרנספורמציה בעקבות הכלים אותם קיבלו במסגרת השיטה הזו. שינוי אפשר לבצע כאשר מחליטים לנקוט בפעולה, ועל כן חשוב לזכור כי אף פעם לא מאוחר מדי, בייחוד לאור הייחודיות של הטיפול המתמקד בהתאמה מדויקת של תמהיל הטיפול לצרכים הנדרשים, כחלק מרצון ליצור איכות חיים טובה ומאוזנת.

לסיכום

פנייה למטפל המתמחה בשיטה הזו מהווה אופציה מצוינת בעבור כל מי שרוצה כבר עכשיו להוביל ליצירה של איכות חיים משופרת לצד קבלת כלים הכוללים בין היתר את היכולת להישאר במגע עם הרגע ולקבל את המחשבות המעכבות ואף לנהל אותן, מתוך מטרה לקבל שליטה מחודשת על המחשבות כמו גם התחושות, באמצעות השקעה כספית ורגשית בעצמכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

כתבות
נוספות

מהי הדרך הטובה ביותר להתגרש?

דמיינו את עצמכם עומדים בפתחו של פרק משמעותי, שבכוחו להשפיע לא רק על התוצאה הסופית אלא גם על התהליך המאתגר עצמו. האופן שבו אתם בוחרים

רשלנות רפואית במעקב ההריון

רשלנות רפואית במעקב ההריון

העובדות מראות כי בתוך עולם הרשלנות הרפואית, התביעות הנפוצות ביותר הן תביעות הקשורות להריון וללידה. תביעות אלה מתכתבות עם הסיוט הגדול ביותר של כל אדם,

עורך דין דיני עבודה

כיצד אמורים להתנהל פיטורים?

אם בעבר יהיה יכול מעסיק לפנות אל עובד בעסק, בחברה או הארגון ולומר ללא הודעה מוקדמת  לעובד שלו "אתה מפוטר", וזאת ללא מתן סיבות, טענות

נגישות