דרכים טבעיות לטיפול בעצירות

טיפול בעצירות: מהן הדרכים הטבעיות שיכולות לסייע לטובת הקלה בתסמינים?

עצירות היא תופעה נפוצה המתרחשת בעקבות מגוון רחב של סיבות: הפרעה בתפקוד של המעי הגס, תרופות, סוכרת, מחלות של המעי, הפרעות הורמונליות, שינוי במאזן המלחין והסידן, גיל מבוגר וכן התאפקות ממושכת. לרוב, התופעה מלווה בתחושות הכוללות בין היתר אי נוחות, מאמץ מוגבר להפעלת מעיים וכן יציאות קשות. על מנת להתמודד עם העצירות ניתן לנקוט במספר גישות, כולל גישה טבעית. למעשה, בשנים האחרונות המודעות לרפואה טבעית הבוססת על צמחים וחומרי גלם טבעיים עלתה – לא מעט בשל היכולת של צמחי המרפא לתרום לחילוף חומרים כמו גם פינוי של רעלנים שהצטברו בתוך מערכת העיכול. מהן הדרכים הטבעיות בהן ניתן לנקוט לטובת התמודדות עם התופעה המציקה והלא נעימה הזו? להלן הפרטים.

תרופות טבעיות

חברת הומאוטריט לאב הוציאו את יובסלקס אן ג'י, דרך להתמודדות עם תופעה של עצירות, כל זאת בתנאי כי לא מדובר בעצירות כרונית. מדובר בפורמולה צמחית שהצליחה לגרוף מחמאות רבות מצד מבוגרים שסובלים מעצירות, וזאת בשל היותה מבוססת על צמחים הידועים בשל סגולותיהם הרפואיות לטובת האצת הפעילות התקינה של המעיים. מדובר במוצר איכותי וטבעי לחלוטין אותו ניתן להזמין דרך החברה, ובהתאם לכך ליצור שינוי ממשי הן בתחושה והן ביכולת להתמודד עם התסמינים של העצירות. ישנן מוצרים טבעיים נוספים שיכולים לסייע אולם הקפידו לבצע את הרכישה רק דרך חברה מוכרת כמו חברת הומאוטריט לאב, לטובת השקעה כספית נבונה.

פרוביוטיקה

נטילה של פרוביוטיקה לטובת התמודדות עם התסמינים של עצירות נחשבת לאחת הדרכים האפקטיביות ביותר לטיפול בעצירות, וזאת בשל נטילה של תוסף תזונה המבוסס על תרבית של חיידקים הפועלים לטובת יצירת יציבות במערכת המעי. שימו לב כי ישנם גם מזונות המכילים את החיידקים הללו והם כוללים בין היתר יוגורט, גבינות עובש וכן דגנים. שינוי תזונתי הוא חלק בלתי נפרד מהיכולת שלכם להתמודד עם העצירות ועל כן נטילה של פרוביוטיקה לפני או אחרי האוכל לצד שינוי תזונתי הוא הבסיס לטובת הקלה וכן שיקום מערכת העיכול.

מים עם כף שמן זית ולימון

שמן הזית הנמכר כאן בישראל נחשב לאיכותי מאוד, אולם האם ידעתם כי מעבר לשימוש הברור שלו תוכלו להיעזר בו גם לטובת שחרור התקיעות? בכל יום הקפידו לשתות חצי כוס של מים עם כף שמן זית איכותי וכן לימון סחוט. המים הם חלק משמעותי מהתפקוד התקין של המעיים ובשילוב של חומציות הלימון והרכיבים של שמן הזית ניתן ליצור שילוב נהדר בעבור התמודדות עם תופעות  העצירות.

עיסוי בטני

עיסוי בטני לטובת התנעת פעילות המעיים יכולה לתרום מאוד לטובת חיזוק השרירים והאגן. כיצד מבצעים את העיסוי? שוכבים על הגב עם הברכיים כאשר הן כפופות. ממקמים את הידיים על אזור הבטן, ומעסים בתנועה סיבובית וקצות האצבעות כנגד כיוון השעון ולאחר מספר דקות בכיוון השני. הפעילו לחץ עדין מאוד על אזור שמרגיש רך, ובמקביל נשמו עמוק ונשפו באופן עדין ככל האפשר. אם אתם מתקשים לבצע את העיסוי בעצמכם ניתן בהחלט לתאם תור אצל נטורופת לטובת עיסוי רפואי.

דרכים טבעיות לטיפול בעצירות

לסיכום, עצירות היא תופעה רפואית שעלולה להתרחש בגילאים צעירים ומבוגרים ממגוון סיבות. כפי שהצגנו כאן יש לא מעט דרכים טבעיות שיכולות לעזור לטובת טיפול בעצירות אולם כל החלטה צריכה להתבצע באמצעות ייעוץ אצל רופא. במידה ואתם חשים בהחמרה, גשו בהקדם לרופא לטובת בנייה של תוכנית טיפול בהתאמה אישית הכוללת אלמנטים טבעיים לצד תרופות, וזאת מתוך מטרה ליצור הקלה ושחרור ובהתאם לכך גם שיפור משמעותי באיכות החיים.

 

**המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

כתבות
נוספות

סובלים מצרבת? יש מה לעשות

סובלים מצרבת? יש מה לעשות

צרבת היא מצב של חומציות שעולה מהבטן אל הגרון וגורמת לתחושה של שריפה או "אש" אותה מתארים אנשים שסובלים מהתופעה באופן תדיר. מדובר בחומציות שמקורה

נגישות