מה זה אוטומציה ולמה חברות רפואה נעזרות בה?

חברות בתחום הרפואה מחפשות דרכים שונות להתייעל וכיום, התייעלות מתבצעת במקרים רבות סביב טכנולוגיות שונות. בהקשר זה, גישת האוטומציה מהווה מפתח פוטנציאלי חשוב ביותר להתייעלות. מה זה אומר בפועל? כיצד הדבר מתחבר ספציפית, לחברות בתחום הרפואה? ומה מציעה ארק אוטומציה עבור חברות כאלה?

אוטומציה במבט כללי

במבט על, ניתן לומר ששיפור טכנולוגי נובע בדרך כלל מאחד משני אופנים. מחד, ניתן לשפר מוצר טכנולוגי קיים או את אופן השימוש בו. מאידך, ניתן להוסיף טכנולוגיה חדשה. בעולם האוטומציה ניתן לראות גם התרחבות של השימוש באוטומציה במסגרת תעשיות שונות וגם פיתוח פתרונות חדשים שקשורים לעולם זה. בסך הכול, בעזרת שירותים של חברות כגון ארק אוטומציה, ניתן לשלב אוטומציה במגוון דרכים וסביבות. גם אצל חברות בתחום הרפואה. האוטומציה היא גישה בעלת תועלות רבות ומוכחות, אשר הפכו אותה לאפשרות פופולארית מאוד לאורך השנים. ככל שהטכנולוגיה שמאחוריה משתכללת, כך רואים יישום מתרחב שלה, כולל ברפואה. חברות שונות בתחום הרפואה, כגון מעבדות או יצרניות מוצרים רפואיים שונים, עשויות להשתמש באוטומציה לשיפור פעילותן. אם נדגים למשל מפרויקטים של ארק אוטומציה, זה יכול להתבטא למשל במכונת בדיקה לאטימות מזרק רפואי או מצד שני במכונות הרכבה למוצרים שונים.

 

 

מה זה נותן?

לאוטומציה יתרונות אפשריים רבים עבור חברות בתחום הרפואה, כגון:

  • מהירות – מערכות אוטומטיות מסוגלות לעבוד מהר יותר מעובדים אנושיים.
  • דיוק – עשויים להיות מצבים, שבהם עובד אנושי יוכל לעבוד במהירות המבוקשת, אבל בגלל המהירות התוצר לא יהיה טוב. או שאיכותו לא תהיה עקבית. מערכות אוטומטיות מסוגלות לספק תוצר איכותי באופן עקבי, מאחר שהן מדויקות גם במהירויות גבוהות ביחס לעובד אנושי.
  • חסכון במשאבים – יישום חכם של מערכות כאלה עשוי להביא לחסכון במשאבים כספיים, בכוח אדם ובזמן יקר.
  • אין שחיקה מנטאלית – בעבודות מונוטוניות רבות, בני אדם יחוו באופן טבעי שחיקה. לא כך המכונות. אלה מסוגלות לעבוד ללא הפסקה, אפילו 24 שעות ביממה, באותה רמה של דיוק.
  • ניקיון – עוד היבט מעניין בהקשר מוצרים ותהליכים רפואיים, הוא הניקיון. מעצם טבען, מכונות אשר מתוחזקות ומאוחסנות כהלכה, פשוט נקיות יותר מבני אדם.
  • עמידות משופרת בפני סיכונים – סיכונים של חשיפה לחומרים כימיים שונים, סכנת פיצוץ, טמפרטורות גבוהות ונמוכות באופן קיצוני – עם כל אלה, מערכות אוטומציה מתאימות מסתדרות היטב.

עוד על החברה

ארק אוטומציה מומחית ומנוסה בפיתוח ובייצור מערכות אוטומציה, רובוטיקה ומכונות שונות לפי דרישת הלקוח. היא גם מסייעת בשדרוג טכנולוגיה קיימת בעסקים. החברה מעסיקה מהנדסי אוטומציה, מהנדסי מכונות, מומחי חשמל, בקרה ותוכנות PLC ואנשי הרכבה. היא מספקת מענה מקצועי לנושא זה, דרך כל השלבים הקלאסיים של תכנון יסודי, יצירת אב טיפוס ולבסוף שילוב בעסק הלקוח. בראש החברה עומד שחר חיאל, שהוא בעל ותק של קרוב ל-20 שנה בתחומים של תיכנון ופיתוח מכני, מערכות הינע, פיתוח מכונות ובניית מכונות אוטומטיות ומוצרים מולטי-דיסיפלינריים. ארק אוטומציה מנוסה בין השאר ברובוטיקה, כולל רובוטים מסוג SCARA, עכביש ושש צירים. היא גם מייצגת כמה חברות בינלאומיות של מכונות ההרכבה וקווי הרכבה רובוטיים. שירות נוסף של החברה הוא פיתוח מתקני בדיקה, עבור חברות שמעוניינות לבצע בדיקות אוטומטיות למוצריהן. היא מציעה גם מערכות בקרה תעשייתית, יישומי איסוף ועיבוד נתונים, מכונות ושירותים בתחום העיבוד השבבי וה-CNC, מכונות סדרתיות וכן ארונות חשמל תעשייתיים.

לסיכום

חברות בתחום הרפואה שמחפשות להתייעל, צריכות להכיר את עולם האוטומציה. באופן ספציפי, מומלץ לעשות היכרות עם מה שמציעה חברת ארק אוטומציה.

כתבות
נוספות

נגישות