סובלים מצרבת? יש מה לעשות

צרבת היא מצב של חומציות שעולה מהבטן אל הגרון וגורמת לתחושה של שריפה או "אש" אותה מתארים אנשים שסובלים מהתופעה באופן תדיר. מדובר בחומציות שמקורה בקיבה  וקשורה בעיקר למזון אותו אנו צורכים, החל ממזון שמכיל שומן עד כזה שמכיל אלכוהול, חומרים משמרים או מזון מעובד ומשפרי טעם לא טבעיים. לעיתים, צרבות קורות בשל חיידק הליקובקטור שהוא חיידק הנמצא בקיבה של אנשים מעל גיל 40. חיידק כזה עלול לגרום לצרבות, לגסטריטיס ולשאר תסמינים. צרבות יכול לקרות לכל אדם בעיקר לאחר אכילה או שתייה ויגרמו לנו סבל לכמה דקות טובות, אם לא למספר שעות. הצריבה ממלאת את החזה וחלל הבטן ואם את הגרון – לכן חשוב למנוע אותה כדי להרגיש טוב יותר. כאשר אנו חשים בצריבה הזאת, נרצה בדרך כלל להרגיע את התחושה באמצעות שימוש בטבליות להרגעת צרבת, טבליות שאפשר לרכוש בבית המרחקת ללא מרשם רופא. אבל איזה טיפולים נוספים ישנם? הנה מספר הצעות:

שימוש בתוספי תזונה

אם תרצו לטפל בצרבת בשיטה טבעית, תוכלו לבחור תוספי תזונה אותם ניתן לראות בין המוצרים של אתר ויטה פלוס. באתר תמצאו מוצרים כמו תוספי תזונה מלוטנין המתאים עבור מי שסובל מצרבות. גם תוספי תזונה בשם בטאין עוזר לעקל טוב יותר את המזון, מה שמונע צרבות. תוספי תזונה נוספים שעוזרים להפחית חומציות בקיבה, עוזרים להגביר את כמות המלטונין בגוף המגנה על הקיבה והם כאלה שמסייעים לטפל בצרבות.

אבחון נטורופתי ושינוי תזונתי

אם אתם רוצים להפטר מהתופעה באופן קבוע: כדאי לבצע אבחון נטורופתי אצל מומחים בתחום כדי להבין מה בתזונה שלכם גורם לצרבת ומה יש לשנות. נטורופת יכול לאבחן את סדר יומכם ואיכות חייכם ולהתאים תפריט נכון שימנע צרבת ויעזור לאכול נכון יותר למען בריאות הגוף. הנטורופת יסייע בהתאמה של סדר יום מתאים, כמו שינה בזמן או הפסקת צריכת אלכוהול ושילוב כושר גופני בחיי היום יום.

סובלים מצרבת? יש מה לעשות

אכילת ירקות ירוקים

ירקות ירוקים כמו מלפפון, חסה, קולורבי וכולי יכולים להקל על צרבות משום שהם "מרפדים" את הקיבה ומכילים בטא קרוטן המספק מרכיבים חיוניים לתפקוד הגוף וזרימת דם. ירקות כאלה מעולים לתהליך העיכול הקשור גם הוא לעיבוד המזון בגוף. בירקות הירוקים יש מגוון רכיבים תזונתיים כגון חומצה פולית, סידן, מגנזיום ואשלגן ששומרים על הגוף, מחזקים את המערכת החיסונית, עוזרים להבריא את הקיבה וטובים מאד לבריאות.

טיפול בדלקת בקיבה

דלקת בקיבה או הליקובקטור פלורי היא אחד הגורמים לצרבות. מדובר באחת מבעיות דרכי העיכול השכיחות ביותר בעולם! לכן טיפול מסיבי בדלקת כזאת יכול למנוע צרבת שהיא תופעה של דלקת קיבה.

כדי לטפל היוועצו עם רופא ובחרו תוסף תזונה שיכול לטפל בחיידק הליקובקטור. תוסף תזונה כזה יעזור לכם למנוע כאבים בקיבה, היעדר תיאבון, בחילה והקאות, נפיחות וצרבת גזים וכולי. תוספי תזונה כמו Helico backstop למשל יקל על תסמינים של חיידק הליקובקטור וישפר תהליכים טבעיים בגוף יכיל חיידקים פרוביוטיים אשר מאזנים את רמות החומציות בקיבה ומאזנים את המערכת החיסונית. מוצר כזה מתאים להקלה בחיידקים וימנע צרבות.

שינוי באורח החיים

שנו את אורח החיים שלכם לטובה על ידי התאמת התזונה שתנקה רעלים ותכניס מרכיבים נכונים לגוף. וותרו על צריכת אלכוהול באופן תכוף והפסיקו לעשן או הורידו את כמות עישון הסיגריות. שמרו על כושר גופני שינקה את הגוף ובהתחלה אולי יגרום למעט צרבות אבל בסופו של דבר יטיב עם הגוף. כך תוכלו להפטר מצרבות ולשמור על גוף בריא.

כתבות
נוספות

מתי נפנה לעורך דין לתביעות קטנות?

  סכסוכים משפטיים יכולים להיות מכריעים, במיוחד כשמדובר בפתרון סכסוכים על סכומי כסף קטנים. למרבה המזל, בתי משפט לתביעות קטנות מספקים הליך פשוט ונגיש לחיפוש

לימודי משפטים

לימודי משפטים ואפיקי קריירה

עולם המשפטים הוא אחד העולמות המרתקים ביותר מבחינה מקצועית, אקדמית, מחקרית, אנושית ופילוסופית. אף על פי שמדובר על תחום גדול, עמוס ופעיל, ואולי דווקא בזכות

נגישות