סובלים משיעול כרוני? אולי טיפול בחדרי מלח יוכל לסייע

אם אתם מתמודדים עם בעיות במערכת הנשימה, ייתכן שדווקא טיפול טבעי בחדרי מלח יוכל לשפר את מצבכם ולהקל עליכם. טיפול בחדרי מלח הוא למעשה טיפול המשתייך לתחום הרפואה המשלימה והוא הפך לשיטה נפוצה יחסית בשנים האחרונות, בעיקר בשל העובדה כי היא עשויה לסייע במצבים של ברונכיט, אסתמה, מחלות אלרגיה שונות ואף במקרים של שיעול כרוני. אז, מהו שיעול כרוני וכיצד טיפול בחדרי מלח יוכל לעזור? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

שיעול כרוני – במה מדובר?

כולנו משתעלים מדי פעם, בין אם בזמן חולי ובין אם כשנתקע לנו משהו בגרון, אבל מה הופך שיעול למצב כרוני? שיעול כרוני מוגדר ככה במקרה שהוא נמשך כ-8 שבועות או יותר אצל מבוגרים, או כ-4 שבועות אצל ילדים. מדובר במטרד המשפיע בצורה משמעותית על חיי היומיום של הסובלים ממנו, עד כדי כך שהוא אף עלול להשפיע לרעה על השינה ולגרום לעייפות. אם אתם מתמודדים עם שיעול כרוני ומתגוררים בירושלים והסביבה, תוכלו למצוא חדרי מלח בירושלים ולהסתייע בשיטת טיפול זו כדי להקל על מצבכם.

תסמיני השיעול הכרוני

התסמין העיקרי של שיעול כרוני הוא, כמובן, שיעול. לרוב מדובר בשיעול יבש, אך יכולה להתווסף לו גם ליחה ונזלת. כמו כן, יכולים להופיע גם תסמינים נוספים, כאשר השכיחים שבהם הם כאב גרון, כחכוח בגרון לעתים קרובות, צרידות, קוצר נשימה, צרבת ועוד. במקרים נדירים, יכולים להופיע סיבוכים נוספים, כמו כאבי ראש, סחרחורת, הקאות, הפרעות שינה, אובדן שליטה על שלפוחית השתן וכדומה.

הגורמים לשיעול כרוני

שיעול הינה פעולה נורמלית של הגוף שמטרתה לסייע לגוף להיפטר מחומרים זרים בגרון ובריאות. עם זאת, כאשר השיעול הופך לכרוני מדובר בבעיה, ויכולות להיות לה מספר סיבות. לעתים קרובות מדובר בתופעת לוואי של קצרת (אסתמה), אך גם מחלות אחרות יכולות לגרום להופעת שיעול כרוני, כמו מחלת ההחזר הוושטי, דלקת סימפונות כרונית, דלקת ריאות וכל זיהום בדרכי הנשימה. בהזדמנות זו חשוב לציין כי אנשים מעשנים חשופים יותר לתסמינים כמו שיעול כרוני ולמחלות ריאה.

 

 

כיצד ניתן לטפל בשיעול כרוני?

כאשר הגורם לשיעול כרוני ידוע, הטיפול המקובל בו הוא מתן של אנטי-היסטמינים, שימוש במשאפים ותרופות נוגדות חומצה לטיפול בהחזר ושטי. כאשר הרופאים אינם מצליחים לאתר את הסיבה לשיעול, נהוג לרשום למטופל תרופות המדכאות את השיעול. כמו כן, עבור מעשנים לרוב יומלץ להפסיק לעשן.

נוסף על כל אלו, ניתן להיעזר בטיפול משלים בחדרי מלח. חדרי מלח הם למעשה חדרים סגורים העשויים כמעט לחלוטין ממלח, וקירותיהם פולטים רסס דק של נתרן כלור לחלל האוויר. כיצד המלח יכול לסייע בשיעול כרוני? התשובה לכך פשוטה – מלח ידוע כחומר הסופח נוזלים, ויש בו תכונות אנטי בקטריאליות, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור טיפול באלרגיות ובשיעולים. המטופל ישהה בחדר המלח כשעה, כאשר האווירה בחדר מרגיעה ונעימה, כך שמדובר בטיפול טבעי שאינו פולשני או מסוכן.

סיכום

לסיכום, שיעול כרוני הוא מטרד לא נעים ממנו סובלים לא מעט אנשים, והוא עלול להיגרם מסיבות שונות מגוונות. אם גם אתם סובלים משיעול כרוני ומחפשים דרך להקל על עצמכם בהתמודדות עמו, נמליץ לכם להתנסות בשיטת טיפול טבעית בחדרי מלח. רק בריאות!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

כתבות
נוספות

רשלנות רפואית

מוות כתוצאה מרשלנות רפואית

  כאשר אדם מגיע לבית החולים או לרופא בשביל לקבל טיפול רפואי, הוא מודע בדרך כלל לסיכונים השונים שיש בדבר. טיפולים רפואיים, ככל שהם מסובכים

נגישות