5 טיפים חשובים לבחירת ביטוח סיעודי

רבים מאתנו עוד לא שם, אך גם רבים מאתנו מבינים למה הזקנה עשויה להוביל (הזקנה ומגוון מצבים אחרים), ועל כן אנשים צעירים צרכים לחשוב כבר בשלב מוקדם בחייהם איזה ביטוח סיעודי הם מתכוונים לעשות, וזאת כי אף אחד אינו רוצה לגלות בשלב כזה או אחר שאין לו מספיק כסף בכדי לקבל טיפול הולם ובטח שאף אחד אינו רוצה ליפול כנטל על המשפחה, ועל כן גם אנשים שלא מחבבים ביטוחים, ביטוח סיעודי הם כן מוצאים לנכון לעשות. אי לכך השאלה היחידה היא באיזה בוחרים.

ביטוח סיעודי

פרמטרים משפיעים:

  1. עניין של הגדרהאבנר הייזלר, מומחה בתחומי הביטוחים, מבקש להעביר נקודה חשובה. תחום הביטוח הסיעודי אינו זהה למגוון ביטוחים אחרים, וזאת כי במקרה זה בכול הנוגע להגדרה של אדם שזכאי לתגמול, כל חברת ביטוח מחזיקה בשיטת ניקוד מעט שונה. כך למשל יש פוליסות שמחשיבות מצב של תשישות נפש כמצב סיעודי ויש כאלו שלא, ופה מוטב לקחת נקודה זו בחשבון, ולו בהתאם לרקע הרפואי.
  2. עלותאבנר הייזלר מסביר שכאשר משווים עלות רצוי לבחון מגוון משתנים, כולל גובה הפרמיה ואופי הפרמיה, וזאת כי יש פוליסות שאצלן הפרמיה קבועה לכל אורך השנים ויש פוליסות שאצלן הפרמיה משתנה בהתאם לגיל של המבוטח (ביחס ישר). מה עדיף? תלוי בסיטואציה הפרטית.
  3. בחינת תנאים משלימים – כל חברת ביטוח עשויה להעמיד תנאי פוליסה מעט שונים, כך אומר אבנר הייזלר. למה הכוונה? ובכן ישנן פוליסות שהן לכל החיים וישנן פוליסות שהן רק לכמה שנים ונדרש לחדש אותן. בנוסף, גובה התגמולים גם כן מהווה פרמטר משתנה ואך ערכי הסילוק מצריכים בחינה דקדקנית, ולו עבור הרגע שבו מחליטים לחדול מתשלומי הפרמיה.
  4. דרך קופת החולים או דרך הביטוח הפרטי – משנת 2017 בוטלו הביטוחים הקבוצתיים, כך שכיום ניתן לבחור בין ביטוח דרך קופת החולים לבין ביטוח פרטי. מה ההבדל? גדול! ביטוח דרך קופת החולים הרבה יותר זול, אך חשוב לדעת שהיתרון של ביטוח פרטי טמון בעובדה שניתן להתאים את התנאים לצרכים אישיים, כולל תקופת הפיצוי, גובה הפיצוי ותקופת ההמתנה. בנוסף, דמי הביטוח קבועים ומחשיבים ערכי סילוק, משמע גם אם לא משלמים את הביטוח לאורך תקופה, עדיין הפרמיה נשמרת – בעת הצורך יחשיבו את החודשים שבהם כן שילמתם.
  5. בחירה בין פיצוי לשיפוי – כאשר אדם מגיע למצב סיעודי הוא יכול לבחור בין תגמול פיצוי לבין תגמול שיפוי. מהם ההבדלים? תגמול פיצוי מעניק תשלום חודשי ללא תלות בסך ההוצאות שמופנות לטיפול, ואילו תגמול שיפוי מיישר קו עם גובה ההוצאות, ועל כן רצוי לוודא שחברת הביטוח שבה בוחרים אכן מאפשרת חופש בחירה.

מגלים אחריות!

מה עתה? מגלים אחריות ופועלים עוד היום עבור העתיד – בחירה מושכלת ובריאות טובה.

כתבות
נוספות

רילוקיישן

5 טיפים לרילוקיישן מוצלח

אין ספק שמעבר למדינה אחרת יכול להיות מפחיד ומרגש כאחד. צריך לתכנן את תהליך המעבר באופן המיטבי, ולהכין המון דברים מראש. כאשר אתם מתכננים רילוקיישן

שומרים על הגב: טיפים לעבודה ממושכת בישיבה

בעידן המודרני, רבים מהעובדים העבודות מוצאים את עצמם עובדים שעות ארוכות אל מול המחשב, בייחוד לאחר מגפת הקורונה שהובילה לשינויים משמעותיים בשוק העבודה, בעקבות מעבר

נגישות