5 טיפים חשובים לבחירת ביטוח סיעודי

Date

רבים מאתנו עוד לא שם, אך גם רבים מאתנו מבינים למה הזקנה עשויה להוביל (הזקנה ומגוון מצבים אחרים), ועל כן אנשים צעירים צרכים לחשוב כבר בשלב מוקדם בחייהם איזה ביטוח סיעודי הם מתכוונים לעשות, וזאת כי אף אחד אינו רוצה לגלות בשלב כזה או אחר שאין לו מספיק כסף בכדי לקבל טיפול הולם ובטח שאף אחד אינו רוצה ליפול כנטל על המשפחה, ועל כן גם אנשים שלא מחבבים ביטוחים, ביטוח סיעודי הם כן מוצאים לנכון לעשות. אי לכך השאלה היחידה היא באיזה בוחרים.

ביטוח סיעודי

פרמטרים משפיעים:

  1. עניין של הגדרהאבנר הייזלר, מומחה בתחומי הביטוחים, מבקש להעביר נקודה חשובה. תחום הביטוח הסיעודי אינו זהה למגוון ביטוחים אחרים, וזאת כי במקרה זה בכול הנוגע להגדרה של אדם שזכאי לתגמול, כל חברת ביטוח מחזיקה בשיטת ניקוד מעט שונה. כך למשל יש פוליסות שמחשיבות מצב של תשישות נפש כמצב סיעודי ויש כאלו שלא, ופה מוטב לקחת נקודה זו בחשבון, ולו בהתאם לרקע הרפואי.
  2. עלותאבנר הייזלר מסביר שכאשר משווים עלות רצוי לבחון מגוון משתנים, כולל גובה הפרמיה ואופי הפרמיה, וזאת כי יש פוליסות שאצלן הפרמיה קבועה לכל אורך השנים ויש פוליסות שאצלן הפרמיה משתנה בהתאם לגיל של המבוטח (ביחס ישר). מה עדיף? תלוי בסיטואציה הפרטית.
  3. בחינת תנאים משלימים – כל חברת ביטוח עשויה להעמיד תנאי פוליסה מעט שונים, כך אומר אבנר הייזלר. למה הכוונה? ובכן ישנן פוליסות שהן לכל החיים וישנן פוליסות שהן רק לכמה שנים ונדרש לחדש אותן. בנוסף, גובה התגמולים גם כן מהווה פרמטר משתנה ואך ערכי הסילוק מצריכים בחינה דקדקנית, ולו עבור הרגע שבו מחליטים לחדול מתשלומי הפרמיה.
  4. דרך קופת החולים או דרך הביטוח הפרטי – משנת 2017 בוטלו הביטוחים הקבוצתיים, כך שכיום ניתן לבחור בין ביטוח דרך קופת החולים לבין ביטוח פרטי. מה ההבדל? גדול! ביטוח דרך קופת החולים הרבה יותר זול, אך חשוב לדעת שהיתרון של ביטוח פרטי טמון בעובדה שניתן להתאים את התנאים לצרכים אישיים, כולל תקופת הפיצוי, גובה הפיצוי ותקופת ההמתנה. בנוסף, דמי הביטוח קבועים ומחשיבים ערכי סילוק, משמע גם אם לא משלמים את הביטוח לאורך תקופה, עדיין הפרמיה נשמרת – בעת הצורך יחשיבו את החודשים שבהם כן שילמתם.
  5. בחירה בין פיצוי לשיפוי – כאשר אדם מגיע למצב סיעודי הוא יכול לבחור בין תגמול פיצוי לבין תגמול שיפוי. מהם ההבדלים? תגמול פיצוי מעניק תשלום חודשי ללא תלות בסך ההוצאות שמופנות לטיפול, ואילו תגמול שיפוי מיישר קו עם גובה ההוצאות, ועל כן רצוי לוודא שחברת הביטוח שבה בוחרים אכן מאפשרת חופש בחירה.

מגלים אחריות!

מה עתה? מגלים אחריות ופועלים עוד היום עבור העתיד – בחירה מושכלת ובריאות טובה.

כתבות
נוספות

רשלנות רפואית

ייעוץ מעורך דין לרשלנות רפואית

מקצועות הרפואה השונים, רפואה, סיעוד, אורתופדיה, מטפלי נפש ועוד רבים אחרים, הם חיוניים והעוסקים בהם ראויים להכרת תודה מהחברה על כך. בדרך כלל, מדובר באנשים

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

רשלנות רפואית בטיפולי פוריות

מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם כולו בתחום טיפולי הפוריות. מדי שנה עוברים לא מעט זוגות טיפולים שמטרתן היא אחת – לסייע להם להיקלט

עורך דין דיני עבודה

כיצד אמורים להתנהל פיטורים?

אם בעבר יהיה יכול מעסיק לפנות אל עובד בעסק, בחברה או הארגון ולומר ללא הודעה מוקדמת  לעובד שלו "אתה מפוטר", וזאת ללא מתן סיבות, טענות

תביעה על תאונות אישיות

איך מגישים תביעה על תאונות אישיות?

כאשר אנחנו רוכשים פוליסת ביטוח, אנו בעצם מגנים על עצמנו מבחינה כלכלית כנגד סיכון מסוים. כאשר לצערנו מתממש אותו סיכון ומגיע האירוע עליו אנחנו מבוטחים,

נגישות