מעצבים את הקליניקה מחדש: 5 טיפים לעיצוב חדר טיפולים נעים ונוח

מתכננים לעצב ולשדרג את הקליניקה שלכם מחדש? ובכן, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג  בפניכם את חמשת הטיפים הטובים ביותר לטובת עיצוב מוצלח של חדר טיפולים אשר הוא גם מרגיע אבל גם נוח, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי במרחב

תאורה טובה באמצעות התקנה של תריס גלילה

האווירה שאותה אתם רוצים ליצור בקליניקה מבוססת לא רק על ריהוט וצבע, אלא גם על כניסה של תאורה. בשביל לווסת את התאורה ולהכניס אור טבעי לתוך החדר, אפשר ואף רצוי לבחור בתריס גלילה אשר מהווה גם אלמנט עיצוב שיכול להתאים באופן מושלם לכל סגנון עיצוב. באמצעות תריס גלילה אשר לווסת את הכניסה של האור או להחשיך  אותו לגמרי בהתאם לצרכי המטופלים, ובכך ליצור תאורה מזמינה ונעימה. בנוסף, בתהליך העיצוב רצוי  לשלב גם גופי תאורה עומדים כמו למשל מנורה, מתוך מטרה להאיר את החלל גם בשעות החשכה.

עיצוב מונוכרומטי המבוסס על צבע אחיד

הצבעים שאותם אתם בוחרים לטובת עיצוב של קליניקה הם בעלי חשיבות עצומה מבחינת התחושה והאווירה אותה אתם רוצים להעניק בעבור המטופלים שלכם. מאחר ומדובר במרחב שצריך להיות מוגן אבל גם מרגיע, בחרו בפלטת צבעים אחידה המבוססת על עיצוב מונוכמרטי שחוזר על עצמו גם מבחינת הצבע של הקירות, הרהיטים וכן האביזרים. כאן תמצאו מדריך המציג את הצבעים הטרנדים וכיצד לשלב אותם, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של חלל מעוצב וזמין.

שילוב של פריטי ריהוט מעוצבים

פריטי הריהוט הם חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב. מאחר ומדובר בקליניקה, צריך לבחור בפריטי  ריהוט הכוללים בין היתר כורסה וספה אשר יתכתבו בצורה מושלמת עם פריטי ריהוט, כל זאת מתוך מטרה ליצור חלל שהוא גם פרקטי לטובת הטיפול אבל גם מזמין ומתכתב עם העיצוב הכללי הנבחר. שימו לב כי אתם בוחרים בפריטים מודלוריים כמו למשל כורסה על גלגלים, מתוך מטרה לשלוט על המרחק ביניכם כמטפלים לבין המטופלים, כאשר הקפידו לבחור בספה וכורסה עם מסעד גבוה במיוחד לטובת יצירה של תחושת הגנה ועיטוף.

 

 

תלייה של תעודות מקצועיות

על מנת לקשט את הקירות וכן לייצג את הרקורד המקצועי, הדפיסו את התעודות המקצועיות ומסגרו אותן, ולאחר מכן רצוי לתלות את התעודות במקום נראה לעין. בכך, תוכלו להימנע מקירות ריקים אשר משדרים קור, ובמקום זאת לקשט את הקיר עם תמונות כמו גם תעודות באופן שמתכתב עם העיצוב הכללי.

צמחייה טבעית

שדרוג של הקליניקה באמצעות רכישה של צמחייה טבעית מהווה דרך מצוינת ליצור לא רק חלל מעוצב, אלא גם מתוך מטרה לשדר למטופלים רעננות, חמימות לצד רגיעה נפשית. מומלץ להתייעץ עם משתלה לגבי צמחים שיכולים להתאים לחלל בהתאם לכניסת האור ולתחזוקה מועטה, כחלק מיצירה של חלל  שמאפשר למטופלים להרגיש בנוח וכמה שיותר טבעי עם המרחב, בעקבות כניסה של ירוק פנימה.

לסיכום

עיצוב של קליניקה צריך להתחשב במספר גורמים – כניסת האור, צמחייה, דקורציה לצד פריטי ריהוט אשר ישרתו אתכם למשך זמן רב ויעניקו לכם ולמטופלים שלכם את היכולת ליצור מרחב מוגן, מזמין ונעים לעין. יישום של הטיפים אותם הצגנו כאן מהווה דרך מצוינת ליצירה של מרחב שמייצג אתכם כהלכה, כאשר אפשר לנצל את הרשתות החברתיות לטובת קבלת השראה לעיצוב שעמו תוכלו להרגיש לא רק בנוח אלא גם עיצוב אשר מייצג אתכם כמטפלים ברמה הגבוהה ביותר.

כתבות
נוספות

לימודי משפטים

לימודי משפטים ואפיקי קריירה

עולם המשפטים הוא אחד העולמות המרתקים ביותר מבחינה מקצועית, אקדמית, מחקרית, אנושית ופילוסופית. אף על פי שמדובר על תחום גדול, עמוס ופעיל, ואולי דווקא בזכות

העברת בעלות על רכב: המדריך המלא

העברת בעלות על רכב: המדריך המלא

עבור אנשים רבים שמבקשים להחליף רכב, לא שלב מציאת הרכב ולא שלב סגירת העסקה נחשבים כשלבים הקשים ביותר, אלא דווקא שלב העברת בעלות. אז אם

רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית

אם נגרם לכם נזק בעקבות הליך רפואי או שקיבלתם טיפול שאינו תואם אליכם, סביר להניח שמדובר ברשלנות רפואית. רשלנות זו עשויה להתרחש במגוון תחומי הרפואה

נגישות