רשלנות רפואית בהשתלת שיער

רשלנות רפואית בהשתלת שיער

רשלנות רפואית כשלעצמה הוא מושג מאד גדול ורחב וכאשר מדובר על השתלת שיער לגברים או בכלל, היא מקבלת פרופורציות מאד ספציפיות. ראשית, ולפני שמתחילים לדבר על רשלנות רפואית במסגרת ספציפית כמו למשל במקרה של השתלת שיער לגברים יש מקום לדון על הסוגיות הפילוסופיות של רשלנות רפואית.

רפואה, אף על פי שנתפס כמדע, ולמרות שאנחנו כולנו סובלים מסינדרום החלוק הלבן, אותו סינדרום שגורם לנו להגיב לסמכות שמתלווה עם החלוק הלבן של הרופא ולהעניק לו הילה רבה יותר בזכות הידע הרפואי שלו, המיומנויות שלו והנשגבות הכללית שלו- הרי שרפואה היא לא מדע מדויק.

נכון הרפואה עשתה הרבה טוב לאנושות, הצליחה להגדיל את תוחלת החיים שזה ההישג הכי גדול של התרבות המערבית, שיפרה את איכות החיים באופן ניכר וגם את איכות הטיפול שאדם מקבל. נכון הרפואה תרמה מאד לחייו של האדם, ויחד עם זאת היא אינה מדע מדויק. רפואה היא אמנות שנעשית בידי בני אדם וככזו, גם עם כל הטכנולוגיה בעולם, המציאות אינה חפה מטעויות.

האמת היא שמטעויות אנחנו לומדים, ואף על פי שברפואה, על פי רוב- טעות עלולה לעלות בחיי אדם, המשמעות של הניסיון למנוע טעויות בכל מחיר מובילה לרפואה פחות טובה.

המשמעות הפילוסופית של תביעת רשלנות רפואית

לתביעת רשלנות רפואית יש כל מני השלכות שחשוב לתת עליהן את הדעת. מוסד ורופא שמנוהל על ידי הפחד מפני תביעת רשלנות רפואית, בין אם לפני מעשה ובין אם בדיעבד, יהיה רופא שצעדיו מוצרים מראש. יש לזה השלכות קליניות הן ברמת האבחון והן ברמת הטיפול. כשיש איום כל כך משמעותי על המשך העסקתו של הרופא, האינטרסים שמנחים אותו הם כבר לא היצרתיות המקצועית שתרה ומתעקשת על איתור המרפא הטוב ביותר למחלה המדוברת, אלא החרדה מפני תביעת רשלנות.

מטבע הדברים, מוסד ורופא שכבר נתבעו בעבר על רשלנות רפואית כבר לא יפעלו באותו חופש מחשבתי וחופש מחשבתי הוא קריטי בהצלחת העשייה הרפואית. יש לזה משמעויות רבות ביכולת להגיש טיפול וביכולת למצוא פתרונות לבעיות מורכבות. ללא חופש מחשבתי לא תהיה הצלחה יוצאת דופן ורפואה זקוקה להצלחה שהיא יוצאת דופן.

עם האמור לעיל, ישנם קווים אדומים שאי אפשר ואסור לחצות אותם, יחד עם זאת דווקא במקרים של השתלת שיער לגברים, הנזק החמור ביותר שעלול להתרחש כתוצאה מרשלנות רפואית הוא אינו מסכן חיים.

חדשות טובות למושתלי השיער

אחד היתרונות המשמעותיים והמובהקים של השתלת שיער לגברים מצויה ברמות הגבוהות של בטיחות התהליך. נכון. עבודה לא נכונה עלולה לגרום נזק לאזור בריא של שיער, אבל עם הטכנולוגיה הקיימת ועם הרופאים המצוינים שיש היום, אין סיבה וצורך להגיע למקומות האלו. בכל מקרה, גם בטעות הכי גדולה שיכולה להתרחש בטיפול, זה לא יגולם בסכנת חיים.

כך או אחרת, טווח הטעות הוא קטן וקל מאד לטיפול במקרים של השתלת שיער. השתלת שיער לגברים מבוססת על טכנולוגיות קצה שבין היתר מאפשרות ומייצרות רמת בטיחות אולטימטיבית, שהיא כשלעצמה מהווה חלק ארי ומרכזי בטיפולים ותהליכים קליניים על כל סוגיהם. על כל פנים ובכל מקרה של חשד לרשלנות רפואית חשוב לפנות לאבחון רפואי.

כתבות
נוספות

העברת בעלות על רכב: המדריך המלא

העברת בעלות על רכב: המדריך המלא

עבור אנשים רבים שמבקשים להחליף רכב, לא שלב מציאת הרכב ולא שלב סגירת העסקה נחשבים כשלבים הקשים ביותר, אלא דווקא שלב העברת בעלות. אז אם

רשלנות רפואית בניתוחי חזה

רשלנות רפואית לאחר ניתוח חזה

ניתוח חזה הוא מהנפוצים בעולם הניתוחים כיום. מדי שנה עוברות אלפי נשים ניתוחי חזה על סוגיהם בישראל – הגדלת חזה, הרמת חזה או הקטנת חזה

נגישות