מה חשוב לוודא לפני שמבצעים אישור מסירה משפטי?

מסירה משפטית היא תהליך בו יש למסור לאדם כלשהו מסמכים משפטיים כלשהם כדוגמת דרישות תשלום מסוגים שונים, כתבי בית דין, מכתב התראה, פסק דין וכן הלאה. בהרבה מהמקרים הללו, האדם אליו צריכים להימסר המסמכים עבר עבירה כלשהי, חייב סכומי כסף כאלו ואחרים או עומד בפני הליך של הוצאה לפועל, ועל כן רבים מנסים להתחמק ולהימנע עד כמה שאפשר מהמסירה. במסירה משפטית המוסר צריך למלא מסמך מפורט עם פרטים מלאים על המסירה – היכן התבצעה, באיזה שעה, מהי תגובת הנמסר (אם מסכים לחתום זה מצוין) וכן הלאה. בלי הפרטים האלה, המסירה למעשה איננה קבילה מבחינה משפטית ועל כן יש להקפיד לבצע אותה כראוי לפי הפרוטוקול. אז אם אתם עומדים לבצע מסירה משפטית בעצמכם או מעדיפים לבחור חברה חיצונית מקצועית שתעשה זאת בעבורכם, הנה כמה דברים שחשוב מאד שתוודאו לפני שיבטיחו שהמסירה נעשית כראוי.

בדקו שהטפסים למסירה מולאו כראוי

קודם כל ועוד לפני שנדבר על הליך המסירה, חשוב מאד לוודא שהמסמכים שאתם רוצים למסור תקינים. אם דאגתם למסירה טובה וגם השגתם אישור מסירה משפטי, זה לא ממש משנה אם הטפסים שהגיעו לידי הנמען לא נכונים, לא מלאים כראוי או לא תקפים וזה די מפספס את כל העניין בסך הכול. לכן, בשלב הראשון כדאי מאד לבדוק שהטפסים שאתם מוסרים תקינים כדי להימנע מהצורך לחזור על כל התהליך מההתחלה.

מה מוודאים - לפני אישור מסירה משפטי

התראה לפני הליכים משפטיים

אם חייבים לכם כסף ואתם רוצים להעביר מסר שהשלב הבא יהיה נקיטה של צעדים משפטיים לגביית החוב, ניתן להעביר את התראה גם לא במסגרת של הליך מסירה משפטי. עם זאת, במיוחד כשמדובר בסכומי כסף גדולים, מומלץ בהחלט להעביר את ההתראה בתהליך מסירה משפטית. מדוע? ובכן, התהליך הזה מעלה את הסיכויים פי כמה וכמה שהמסירה תתבצע כראוי ותגיע אל הנמען בזמן סביר, כך שיש סיכוי גבוה יותר שתקבלו את הכסף שמגיע לכם ותוכלו להימנע מכל מיני צעדים משפטיים מפרכים.

תיעוד המסירה

כאמור, במקרים רבים של מסירה משפטית, הנמען מתנער מהמסירה ומנסה לצייר תמונה כאילו היא לא התבצעה כראוי ובמקרים קיצוניים יותר יש כאלה שאפילו מנסים לחבל במסירה. בדיוק בגלל זה, אחד הדברים הכי חשובים לעשות מעבר לשלבי ההליך עצמו, הוא לדאוג בנוסף לתיעוד מהמסירה שבבוא היום יוכל לשמש כהוכחה שאכן נעשתה מסירה משפטית כראוי ולהצביע על הניסיונות של הנמען לחמוק מהמסירה. הדרך הכי טובה לעשות זאת היא באמצעות מצלמת גוף הנמצאת על המוסר ומתעדת כל שלב ושלב בהליך המסירה. אם אין באמצעותכם מצלמה כזאת או שאתם לא רוצים להרחיק לכת עד כדי כך, ניתן בהחלט להפעיל את ההקלטה של הטלפון הסלולרי ולכל הפחות להקליט את הסאונד והדברים בין המוסר לנמען בתהליך המסירה המשפטית.

כתבות
נוספות

רילוקיישן

5 טיפים לרילוקיישן מוצלח

אין ספק שמעבר למדינה אחרת יכול להיות מפחיד ומרגש כאחד. צריך לתכנן את תהליך המעבר באופן המיטבי, ולהכין המון דברים מראש. כאשר אתם מתכננים רילוקיישן

רשלנות רפואית בניתוחי חזה

רשלנות רפואית לאחר ניתוח חזה

ניתוח חזה הוא מהנפוצים בעולם הניתוחים כיום. מדי שנה עוברות אלפי נשים ניתוחי חזה על סוגיהם בישראל – הגדלת חזה, הרמת חזה או הקטנת חזה

נגישות