בעלי קליניקות פרטיות – אל תוותרו על ביטוח לעסק שלכם!

בתחום הרפואה הפרטית שירות ומקצועיות הם מעל הכול, אך יש לשים לב שאת אותה רמה גבוהה של מקצועיות מפנים לא רק כלפי הלקוחות, אלא גם כלפי העסק שלכם, ובין היתר זה אומר שנדרשים לבטח את העסק כראוי. ביטוח עסק אינו מותרות ואינו פרמטר שניתן לדחות, אלא מדובר במהלך אחראי שמגן עליכם מפני שלל היבטים שנוגעים הן לפעילות העסקית, הן להיתכנות הכלכלית והן לרזומה. מה אם כן ביטוח לעסק מכסה, אלו יתרונות הוא מציע ומה חשוב לדעת בנושא? ריכזנו עבורכם את מיטב התשובות עבור שורה של שאלות חשובות.

התאמה מלאה בין צורך להיצע ביטוחי

עסקים שמתפעלים קליניקות פרטיות בהחלט יפעלו בצורה חכמה אם יקבלו החלטה לבטח את העסק, ואין זה כלל משנה אם מדובר בקליניקה קטנה או גדולה, בקליניקה שמעניקה שירות מורכב או יחסית פשוט. כל בעל 'קליניקה" מקבל לקוחות, מעניק טיפול פיזי, מעסיק עובדים ולו רק מזכירה, מחזיק בציוד יוקרתי, משקיע המון משאבים ומרץ, ובמקביל עשוי לסבול ממפגע משמעותי שנגרם בשל שריפה/איתני טבע/ בלאי/ כוונת זדון וכדומה. מצד שני, לצד מגוון נקודות דמיון שמחברות בין שלל קליניקות, גם יש לא מעט נקודות שוני, ועל כן חשוב לערוך התאמה מלאה בין צורך להיצע ביטוחי, ועל מנת ליצור את אותה התאמה חשובה (וכלכלית), נחדד שסוגרים ביטוח עסק בביטוח בטאץ'. באופן שכזה גם זוכים גם לסגור את הפינה באופן מקוון, מקצועי וכלכלי וגם באופן מותאם לשורה ארוכה של צרכים פרטניים.

 

 

כל הסיבות לבטח את הקליניקה

בעוד שבתחום הרפואה והקוסמטיקה ניתן לשלוט בצורה מושכלת על כל פעולה, הרי שבמגוון תחומים אחרים אנחנו חסרי שליטה. לא ניתן להבטיח שתאונה פשוטה לא תוביל לידי שריפה, אין להבטיח שלא תתחולל רעידת אדמה שתחריב את הקליניקה המושקעת, אין כיצד למנוע ב-100% מציוד יקר ערך להינזק, לא ניתן למנוע באופן הרמטי תאונת עבודה, ואפילו אין כיצד להבטיח שלקוח שניתן לו שירות סופר מקצועי לא יינזק בצורה כזו או אחרת. לאור כל זאת נסביר שאם מבקשים להימנע מהפסדים בלתי נתפסים, בהחלט יש צורך לבטח את עסק בצורה נבונה.

מה ביטוח עסק כולל?

מקבלים החלטה נבונה לעשות ביטוח לעסק, אך רגע לפני מבקשים להבין אלו סעיפים הביטוח יודע וצריך להכיל? ובכן כאן נעצור לעשות סדר. ובכן מלבד ביטוח הכרחי, ביטוח חבות עובדים, הרי שיש מגוון ביטוחים נוספים שנתונים לבחירה, וכאן ניגש להרחיב:

  • ביטוח חבות של מעביד – ברגע שתתעורר תאונת עבודה הביטוח יתגלה כרב ערך, וזאת כי אז המעסיק עתיד להידרש לפצות את העובד שנפגע.
  • ביטוח חבות צד ג' – ביטוח שמבטח לקוחות שעשויים להיפגע בעקבות השירות, או לחלופין בעקבות שהייה בבית העסק.
  • ביטוח אובדן הכנסה – ביטוח שמעניק הגנה כלכלית חשובה במקרה שבו ההכנסות נפגעות בצורה קשה. אם בגין מצב אישי, מדיני, כשל זמני בציוד ובשל מגוון סיבות נוספות.
  • ביטוח תכולה – במקרה שבו ריהוט או ציוד מקצועי נפגעים (ולו בשל גניבה או שריפה), טוב לדעת שאתם מכוסים.
  • ביטוח מבנה – המבנה ניזוק קשות בגין תנאי מזג אוויר, שריפה וכדומה? טוב לדעת שיש ברקע ביטוח מתאים. כאן נחדד שמוטב לשקול לעשות את הביטוח גם אם אתם רק משכירים.

סיכום

מעבר לנאמר, יש סעיפים נוספים שניתן לכלול במשוואה. כך למשל מדובר בביטוח סיכוני סייבר, ביטוח עבור מי שעובד מתוך הדירה, ביטוח תקינות מוצר ועוד. כל בעל קליניקה מוזמן, ואף נדרש, לעבור על רשימת הסעיפים ולבחון אלו רלוונטיים מבחינתו. לסיכום נציין שגם אם הסיכוי שתפעילו את הביטוח נחשב מזערי, עדיין מדובר במהלך חכם, וזאת כיוון שברגע האמת הנזק עשוי להיות הרסני.

כתבות
נוספות

מתי נפנה לעורך דין לתביעות קטנות?

  סכסוכים משפטיים יכולים להיות מכריעים, במיוחד כשמדובר בפתרון סכסוכים על סכומי כסף קטנים. למרבה המזל, בתי משפט לתביעות קטנות מספקים הליך פשוט ונגיש לחיפוש

זה עלול לקרות לכל אחת: מהי צניחת אגן?

צניחת אגן הינה אחת התופעות הרפואיות הנפוצות בקרב נשים לאחר לידה, הגורמת לאי נוחות וכאבים באזור הבטן התחתונה. למה צניחת אגן מתרחשת, ומהם התסמינים להופעתה?

נגישות