מיסים ועוד: כל מה שצריך לדעת לפני שיפור הבית

בבעלותכם בית ואתם מבקשים להפיק ממנו יותר? אם על מנת שהרווח מהמכירה יהיה יותר משמעותי ואם על מנת שלכם יהיה יותר נעים לגור בו? ובכן רגע לפני שהורסים קירות ובוחרים צבעים, יש להתמקד במספר דגשים שעשויים לסייע. אז קחו אוויר, תבנו תקציב, פנו אל איש מקצוע, תכירו את הזכויות שלכם ותעברו על ההמלצות הבאות:

שיפור הבית

יישור קו מול קנסות והיתרים

העובדה שהבית שלכם אינה מונעת את הצורך לבדוק מהם הנהלים. כך למשל אם מבקשים להוסיף חדר או פרגולה, הרי שברוב המקרים יש צורך באישור מטעם הרשות המקומית, אחרת צפויים לשלם קנסות. כמו כן, אם בוחרים להשביח את הנכס צפויים לשלם מס, או אם מוכרים בית ביחד עם האופציה להשביח את הנכס, הרי שצריך להעביר לרשויות המיסים את הנתח שמגיע להן מהמכירה. אי לכך ברגע שבונים תקציב, בין היתר חשוב להכניס למשוואה היטל השבחה. אינכם מבינים בזה? התייעצו עם איש מקצוע!

בונים תקציב

אנשים שעומדים לפני השבחת הנכס מחזיקים בתקציב מוגדר. את התקציב צריך לפזר באופן הגיוני, כאשר לעיתים יש לחלקו בין מגוון פרויקטים קטנים, ולעתים שווה להשקיע את סך הסכום בפרויקט אחד. כיצד מכריעים? בוחנים רלוונטיות, אפקט ודחיפות. כמו כן, דעו שסך השיפוץ יעלה יותר מהמצופה, כי כשמדובר בשיפוץ תמיד צצים משתנים שלא נלקחו בחשבון. עוד בנושא תקציב נוסיף ונחדד שרצוי להבין במדויק על מה משלמים, ולו בכדי להימנע מתשלום כפול לקבלן (שהתחייב להביא מטעמו אנשי מקצוע), על חומרים וכדומה.

הוצאות חסכוניות

יש לכם חלום מפורט לגבי עיצוב הבית אך כלל לא ברור כיצד ליישמו? תייעדו חלק מהתקציב עבור מעצב פנים. מעצב פנים מוכשר יעלה על הפתרון המושלם ואף יסייע לחתוך בעלויות, ולו כי הוא מבין בשיפוצים, רכישת חומרים ואביזרים משלימים.

כוחה של הדמיה

ציינו מעצב פנים ועל כן נוסיף ונחדד שאם הסיטואציה מאפשרת, תבקשו לראות הדמיה, כי לעומת בעל המקצוע שלמד כמה שנים את התחום, אתם אינכם יודעים לדמיין, לצפות מראש אי התאמות וכדומה. אי לכך כיוון שאתם הצד שמשלם, מוטב שתדעו במדויק מה עומד על הפרק, כך שיתאפשר לתת "אור ירוק" בביטחון מלא.

לוח זמנים

כאשר מסתכלים מהצד הכול נראה פשוט, ועל כן אין למהר לקבוע לוח זמנים מבלי להתייעץ עם בעל מקצוע. לפני שנכנסים לפרויקט כזה או אחר, יש להבין כמה זמן הוא אמור להימשך ואף להוסיף יום נוסף, כך שתדעו כיצד להיערך ומהן המשמעויות הכספיות (ארוחות בחוץ, לינה במלון וכדומה).

שיהיה פה סדר בבקשה

אם גם אתם אנשים שאוהבים סדר, אך לא מצליחים לייצר סדר, חשוב לדעת שלקראת השיפוץ עליכם להתנהל באופן כמה שיותר מסודר. כיצד? להלן שני טיפים: ראשית קונים מחברת וכותבים בה עלויות, לוחות זמנים, דגשים, מספרי טלפון של אנשי מקצוע, תאריכים שהתחייבו לגביהם, תכונות של חומרים ובאופן כללי כל פרט מידע שעשוי להיות רלוונטי. שנית, אל תוותרו על קבלה וחוזה עבודה, גם אם הקבלן מוכן לעשות הנחה גדולה. מדוע? כיוון שאם בתום כמה חודשים העבודה תזדקק לשיפוץ, החוזה יעמוד לרשותכם – יכיל את סך הפרטים אודות האחריות.

טאצ' משלים

לאור הדגשים אתם הרבה יותר מוכנים ועתה רק נותר לקבל מספר החלטות – להבין מה בדיוק מבקשים, מהו התקציב העומד לרשותכם ואף לאיזה קבלן פונים. עם זאת, רגע לפני השיפוץ אל תשכחו את היום שאחרי, את התרומה הרבה שיש למגוון פריטי נוי ולתוספת של צבע, כך שהתוצאה תהיה הרבה יותר הרמונית, מדויקת ושלמה. בהצלחה!

כתבות
נוספות

רשלנות רפואית בניתוחי חזה

רשלנות רפואית לאחר ניתוח חזה

ניתוח חזה הוא מהנפוצים בעולם הניתוחים כיום. מדי שנה עוברות אלפי נשים ניתוחי חזה על סוגיהם בישראל – הגדלת חזה, הרמת חזה או הקטנת חזה

רשלנות רפואית

מוות כתוצאה מרשלנות רפואית

  כאשר אדם מגיע לבית החולים או לרופא בשביל לקבל טיפול רפואי, הוא מודע בדרך כלל לסיכונים השונים שיש בדבר. טיפולים רפואיים, ככל שהם מסובכים

נגישות