חלה התדרדרות במצבכם הנפשי? מגיע לכם כסף!

פיצוי כספי עבור מצב נפשי

לא רק במקרים בהם אנחנו מתמודדים עם מחלות או פציעות בעלות מאפיינים פיזיים, ניתן לקבל פיצויים, אלא גם במקרים בהם חלה התדרדרות נפשית במצבנו. כיצד אנחנו יכולים לקבל אותו? הסברים במאמר.

מתי ניתן לקבל פיצוי כספי?

אנשים רבים נוטים לחשוב שרק במקרים בהם ישנה פציעה או מחלה עם מאפיינים פיזיים, כאלה שאנחנו יכולים להבחין בהם, אז ניתן לקבל פיצוי מביטוח לאומי או מחברת הביטוח. ובכן, זה לא מדויק. היום אפשר לקבל פיצוי כספי עקב מצב נפשי, גם אם הוא לא מתגלה באופן מיידי.

לפני שנסביר לעומק כיצד מקבלים פיצוי כספי בעקבות מצב מנטלי, צריך להבין את המשמעות שלו ומדוע מדובר בעניין מהותי, שכן מצב נפשי יכול להיות בעל השפעות מרחיקות לכת, לאורך תקופה ארוכה, לא פחות מאשר מחלה או פציעה עם סממנים פיזיים בלבד.

מה זאת התדרדרות במצב נפשי וכיצד היא יכולה להשפיע עלינו?

כאשר מדברים על ההתדרדרות במצב נפשי, זה אומר בפשטות, שהמצב שלנו השתנה בעקבות תאונה, מחלה שפקדה את גופנו, בעקבות אירוע עם רשלנות או כל אירוע אחר שעברנו ויצר אצלנו את השינוי. יכול להיות שהשינוי לא נוצר באופן מיידי, אלא שלקח זמן עד שהוא הבשיל, אך די ברור שזה התרחש אחרי האירוע ובעקבותיו.

התדרדרות במצב נפשי יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות, למשל, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם דיכאון, התקפי חרדה, נדודי שינה, חוסר יכולת לבצע פעולות בסיסיות במהלך היום, חוסר יכולת לעבוד במקום אחד, ניתוק קשרים חברתיים ועוד. כלומר, ההשפעה יכולה להיות מאוד רחבה ולשנות את שגרת חיינו באופן קיצוני. זה יכול לבוא גם לידי ביטוי ביצירת תלות באנשים או במצב בו אנחנו נמנעים מלבצע פעולות שונות בגלל מצב של פוסט טראומה מהאירוע.

צריך להדגיש בהקשר זה, ייתכן מאוד שמבחינה פיזית אנחנו נראה בסדר גמור ומי שיתבונן עלינו לא ידע שאנחנו חווים משבר נפשי, אך אם אנחנו נבצע בדיקות שונות, סביר שיגלו שמצבנו התדרדר ומשפיע על חיינו בהיבטים שונים.

כיצד אנחנו יכולים לקבל פיצוי כספי?

בדומה למקרים בהם אנחנו מתמודדים עם מחלות או פציעות פיזיות, הרי שגם כאן אנחנו נדרשים להציג ראיות, הוכחות שאכן אנחנו מתמודדים עם התדרדרות במצב הנפשי. לשם כך אנחנו נציג מסמכים רפואיים, מסמכים של אנשי מקצוע שילמדו על מצבנו. מעבר לכך, הרי שביטוח לאומי או חברת הביטוח אותה אנחנו תובעים, יבקשו מאיתנו גם לעבור מבדקים ומבחנים שונים שיבחנו האם באמת אנחנו מתמודדים התדרדרות במצב הנפשי שלנו.

יתר על כן, הרי שנצטרך להוכיח שההתדרדרות חלה כתוצאה מהמקרה ובהשפעתו. בדומה למקרים של תביעות רשלנות רפואית או תביעות נזיקין שונות, מדובר על נקודה מאוד לא פשוטה להוכחה אך אפשרית בעזרת אנשי מקצוע מתאימים שיעמדו לצידנו במקרה זה.

כתבות
נוספות

רשלנות רפואית בלידה

חשוב לדעת – רשלנות רפואית בלידה

לצד השמחה מהמשפחה המתרחבת, האושר מהבאת חיים חדשים לעולם וההתרגשות הרבה האוחזת בזוג כשתאריך הלידה מתקרב, חשוב לדעת כי יש לא מעט בעיות שעשויות לקרות

מהו השכר הממוצע של נוטריון?

מהו השכר הממוצע של נוטריון?

שכרו של נוטריון קבוע בחוק ומתעדכן בכל שנה בראשון לינואר. השכר משתנה בהתאם לאופי העבודה, ולכן אם אתם זקוקים לשירותיו – להלן השכר אותו הוא

עורך דין רשלנות רפואית ברמת גן

עורך דין רשלנות רפואית ברמת גן

העיר רמת גן היא אחת הערים  הגדולות בגוש דן ויש בה אוכלוסיה הזקוקה, בין  היתר, לשירותי רפואה. במסגרת שירותים אלו, שניתנים לכלל האוכלוסייה, עלולים להינתן

פיצויים וביטוח לאומי לנפגעי פעולות איבה

נפגעי פעולות איבה פיצויים

מדינת ישראל הינה מקום חשוב וחיוני לעם היהודי ולדתות אחרות, אך זוהי גם מדינה המוקפת באויבים רבים ועל אף היותה נקודה קטנה על הגלובוס, עדיין

נגישות