עושים סטופ לכאב: 4 טיפים לטיפול טבעי בדלקת אוזניים

כאבי אוזניים הם בין הסיבות הנפוצות ביותר לפנייה אל רופאי אף אוזן גרון. הסיבה העיקרית לכאבי אוזניים נובעת, בדרך כלל, מדלקת אוזניים והיא עשויה להימשך פרקי זמן ממושכים, מה שגורם לסבל רב עבור המטופל. מהי דלקת אוזניים, כיצד מטפלים והאם קיימות גם שיטות טיפול טבעיות לכאבי האוזניים? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

דלקות אוזניים

סובלים מכאבי אוזניים? רגע לפני שנסביר לכם איך להיפטר מהכאב, חשוב להבין ממה עלול לנבוע כאב אוזניים. יש כמה סוגים של דלקות אוזניים, כאשר הנפוץ ביותר הוא דלקת אוזן חיצונית. למעשה, מדובר בדלקת שמתפתחת בתעלת האוזן והיא נגרמת בעיקר כתוצאה מחשיפה למים, מה שבעצם הופך את הדלקת הזו לשכיחה בחודשי הקיץ בה רבים מאיתנו נוהגים לבלות בבריכה ובים. כמו כן, הדלקת עלולה להיגרם כתוצאה מזיהומים שונים, שימוש במקלוני צמר גפן, תגובות אלרגיות ועוד. התסמין העיקרי של דלקת זו הוא בעיקר כאב משמעותי באוזן הדלקתית ויכולה אף להיות רגישות במגע עם האוזן. עם זאת, עשויים להופיע תסמינים נוספים, כמו גרד באוזן, ירידה זמנית בשמיעה, הפרשות מהאוזן ועוד.

כיצד מטפלים בדלקת אוזניים?

בראש ובראשונה, אם אתם סובלים מכאבים באוזניים אנחנו ממליצים לכם לגשת בהקדם לטיפול רפואי לצורך קבלת אבחנה בנוגע למצבכם. כאבי אוזניים הם לא רק בלתי נסבלים, אלא גם מומלץ שלא להקל בהם ראש ולא להזניח אותם, משום שהם עלולים להצביע על בעיה. אם אכן יש לכם דלקת אוזניים חיצונית או תיכונה, הרופא יוכל להעניק לכם טיפול הולם בהתאם לחומרת הדלקת, לרבות טיפול בטיפות אוזניים וניקוי האוזן מהפרשות שהצטברו. כדי להבטיח את יעילות הטיפול, מומלץ להימנע מחשיפה ממים לכל אורך תקופת הטיפול וההחלמה, ולהישמע להוראות הרופא.

טיפולים טבעיים

קיימות לא מעט "תרופות סבתא" בכל הנוגע לכאבי אוזניים. יש לקחת בחשבון שיעילותו של אף אחד מהטיפולים הללו לא הוכחה באופן מדעי ולכן האחריות היא על המשתמש בלבד. הינה כמה מהם:

 

 

שמן זית

אחד הטיפים הידועים ביותר לטיפול טבעי בכאבי אוזניים הוא טפטוף שמן זית שחומם קלות אל תוך האוזן. תוכלו לעשות זאת בשיטה סטרילית על ידי טבילת צמר גפן בשמן וסחיטתו אל תוך האוזן. שימו לב שיש לטפטף מספר טיפות, ולא יותר מכך. כמו כן, עדיף להימנע משיטה זו אם יש חשש לקרע בעור התוף ואף יש הפרשות מהאוזן.

חימום האוזן

חימום של אזור האוזן עשוי לסייע באלחוש הכאבים. תוכלו לעשות זאת על ידי כרית חימום, בקבוק חם או מגבת חמה, אותם תניחו בעדינות על האוזן כאשר אתם שוכבים.

שמן לוונדר

לשמן לוונדר ישנן סגולות מרפאות ואנטי דלקתיות. לכן, אחת מתרופות הסבתא הפופולריות ביותר בכל הנוגע לכאבי אוזניים היא עיסוי חלקה החיצוני של האוזן הכאובה עם שמן לוונדר. שימו לב – כמה טיפות אמורות להספיק.

צריכה מוגברת של מזונות מייבשי ליחה

כאבי אוזניים עשויים להיגמר, בין היתר, מליחה המצטברת בגרון. לכן, אנחנו ממליצים לכם להקפיד על צריכת מזונות מייבשי ליחה, כמו סלרי, קטניות, לחם שיפון, תה קמומיל, תפוחים ודגנים מלאים. בהתאם לכך, אנחנו ממליצים להימנע ממזונות מגבירי ליחה כמו בננות, בוטנים, חלב ומוצריו ועוד.

סיכום

לסיכום, כאבי אוזניים הם בדרך כלל כאבים מטרידים ואף בלתי נסבלים, הנובעים לרוב מדלקות אוזניים. אם מתעורר בכם החשד שאתם סובלים מדלקת אוזניים, אנחנו ממליצים לכם לגשת לייעוץ רפואי בהקדם ולהתייעץ עם הרופא לגבי הטיפול המתאים ביותר עבורכם. רק בריאות!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

כתבות
נוספות

נגישות