חושבים על העתיד: עמותת אחינועם בראשות רפי, משה ואיל אדרעי דואגת לפיתוח הפריפריות בארץ

חשיבה על העתיד מהווה את אחד האלמנטים המרכזיים בפעילות של עמותת אחינועם. את העמותה, אותה הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי ופועלת מאז שנת 2018 מלווים אלפי מתנדבים אשר רואים בפעילות של כחלק בלתי נפרד מחשיבה על העתיד, בייחוד בכל הקשור לפיתוח הפריפריות ויצירה של שווין הזדמנויות בעבור בני כמו גם בנות נוער אשר רוצים וצריכים לפרוץ קדימה. כיצד העמותה מצליחה ליצור את השינוי? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

תוכנית חלוקת מלגות לצעירים מעוטי יכולת כלכלית לצד ליווי אישי

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית, כמי שנולדו וגדלו בעיר צפת. אחת מתוכניות הדגל של העמותה אותה הקימו היא חלוקת מלגות לצעירים חסרי יכולת כלכלית, כאשר מעבר לליווי הכלכלי מספקת העמותה גם ליווי ותמיכה אישי שנועד להוביל למימוש המסוגלות האישית וזאת למרות תנאי הפתיחה. דאגה לפיתוח הפריפריה מתרחשת גם במסגרת של תוכנית לשיפוץ מבנים כמו ספריה בעיר צפת, כאשר לאור ההצלחה הגדולה מתכננת העמותה לקדם את התוכנית הזו גם בערים נוספות, כל זאת בעידוד של הרשויות ועם הבנה כי ככל שהתוכניות הללו יקודמו, כך היכולת ליצור שינוי נמצאת בהישג יד.

 

 

תוכנית חלוקת מחשבים

בעידן גלובלי, הבינו האחים לבית משפחת אדרעי כי חיבור למחשב הוא קריטי לטובת יצירה של הזדמנויות חדשות, בייחוד בעידן חינוכי לאחר פרוץ מגפת הקורונה. בתחילת המגפה קיבלו בעמותה אלפי פניות מצד משפחות שנקלעו למצב כלכלי קשה אשר הוביל גם לאי רכישה של מחשבים, בעקבות המעבר ללמידה מרוחקת. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי החליטו ליצור תוכנית שבמסגרתה נאספו מהציבור מחשבים כמו גם מחודשים לטובת בני נוער ומשפחות הזקוקות לכך. התוכנית הזו הצליחה באופן משמעותי ועדות לכך ניתן למצוא הן בתגובות האוהדות מצד המשפחות והן בהמשך קידום התוכנית גם לערים נוספות, כחלק מהבנה כי באמצעות חלוקה של מחשבים ניתן יהיה ליצור שינוי ממשי גם באיכות של החינוך וגם בנגישות גבוהה. המתנדבים הרבים של העמותה פועלים לחלק את המחשב ובמקביל גם לאוסף מחשבים חדשים או מחודשים, כחלק מיצירה של שינוי שמגיע לידי ביטוי כבר עכשיו.

פעילות חברתית ענפה ללא מטרות רווח

עמותת אחינועם בראשות האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי היא עמותה חברתית שפועלת ללא מטרות רווח ועם שימת דגש על יצירה של שינוי שיגיע לידי ביטוי ביצירה של דור עתיד שמצליח להתגבר על המכשולים ובהתאם לכך גם ליצור צמצום פערים בחברה הישראלית. עם אלפי מתנדבים ושורה ארוכה של תוכניות ארוכות טווח, מצליחים המייסדים לממש את הערכים לשמם הוקמה העמותה.  באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות הפעילות ובהתאם לכך להוביל למימוש של הערכים ועם שימת דגש על חשיבה על העתיד, כחלק מהבנה כי פעילות שמתרחשת כבר עכשיו היא הבסיס ליצירה של חברה חזקה הפועלת בשילוב כוחות.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה מובילה בתחומה אשר רואה בדור העתיד וחשיבה לגבי העתיד כחלק בלתי נפרד מקידום של הפריפריה. המייסדים ביחד עם המתנדבים פועלים בכל ימות השנה וגם במצבי משבר לטובת מימוש הערכים בדמות שווין הזדמנויות וקידום הפריפריה, כפי שניתן לראות בקידום של תוכניות ארוכות טווח שמתקיימות בערים רבות ברחבי הארץ, כחלק מפעילות ענפה בתחומי החברה והרווחה במדינת ישראל.

כתבות
נוספות

לימודי משפטים

לימודי משפטים ואפיקי קריירה

עולם המשפטים הוא אחד העולמות המרתקים ביותר מבחינה מקצועית, אקדמית, מחקרית, אנושית ופילוסופית. אף על פי שמדובר על תחום גדול, עמוס ופעיל, ואולי דווקא בזכות

קידום אתרים משפטיים

קידום אתרים משפטיים – דגשים חשובים

תנועה אורגנית המגיעה מחיפוש טבעי של לקוח בגוגל נחשבת למקור התנועה האיכותי ביותר. עצם העובדה שהלקוח הפוטנציאלי מחפש את השירותים או המידע בעצמו מעיד על

נגישות