חופשה מלאה בבריאות: מהם היתרונות הרפואיים של ים המלח?

ים המלח, שידוע בתור המקום הנמוך ביותר בעולם, הוא גם מקור מופלא למרפא בשל המינרלים שמצויים בו. אנשים רבים מישראל ומכל העולם נוהרים לים המלח לצורך חופשה שמטרתה היא לא רק שבירת שגרה ורוגע מחיי היומיום, אלא גם כדי לטבול באגם המלח הפופולרי וליהנות מסגולותיו הרבות. אז מהם היתרונות הרפואיים של ים המלח ולמה גם לכם כדאי לבקר בו? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

מהו ים המלח?

ים המלח, שמכונה גם ים המוות, הוא אגם מלח הנמצא בתחום הבקע הסורי-אפריקני שבמרכזו ממוקם הגבול בין ישראל לירדן. האגם מכונה "ים המלח" מפני שריכוז המלחים בו גבוה ביותר, בערך פי עשרה מריכוז המלחים בים התיכון. האקלים המדברי בו נמצא ים המלח, בשילוב עם העובדה שלמי הים אין שפך לשום מקום, הופכים את המים שבו למרוכזים מאוד במלח. יש לים המלח חשיבות רבה לתעשיית התיירות במדינת ישראל, ועל כן מלונות ים המלח מאז ומתמיד היו פופולריים מאוד מאחר שרבים מעוניינים לבוא ולחזות בפלא ואף ליהנות מיתרונותיו הבריאותיים. אז, מהם אותם יתרונות?

המלחים בים המלח

כאמור, משום שמי ים המלח מרוכזים מאוד, הרכבם שונה ממים של ימות או אגמים אחרים. מי ים המלח מכילים ריכוז גבוה של מינרלים כמו מגנזיום, אשלגן, יוד ועוד רבים. למעשה, ים המלח מכיל כ-30 מינרלים חיוניים לגוף, שחלקם אפילו אינם קיימים בשום מקום אחר בעולם. לכן, ים המלח הוא גם כר פורה לייצור של מוצרי טיפוח שונים לעור, המיוצרים במפעלי ים המלח הממוקמים מסביב לאגם. כמו כן, מכיוון שהמים בים המלח רווים במלח, המתרחצים בים יכולים לצוף מבלי לשקוע, ומאחר שמדובר במקום הנמוך ביותר על פני כדור הארץ, פועלים באזור מסנני קרינה ייחודיים. השילוב של כל אלה הופכים את ים המלח לאתר ספא טבעי ועשיר שכל אחד יכול ליהנות ממנו.

 

 

בוץ ים המלח

אם יוצא לכם לשוטט ברשתות החברתיות, בטוח יצא לכם להיתקל בתמונות של אנשים שביקרו בים המלח והצטלמו כאשר גופם מרוח בבוץ בגוון חום-אפור. זאת מפני שהבוץ המצוי בסביבת ים המלח ידוע בסגולותיו ובמיוחד בעושרו המינרלי. הוא משמש כמעין פילינג טבעי לגוף מאחר שיש בו גרגירי בוץ טבעיים ורכים שמסייעים בקילוף תאי העור מתים, ממריצים את פעולת מחזור הדם יחד עם המינרלים וגורמים לחידוש תאי העור. תכונה זו הופכת את הבוץ כתרופה טבעית להקלה בתסמינים של מחלות עור שונות, כמו פסוריאזיס ושגרון.

כיצד טבילה בים המלח יכולה לסייע לנו?

מחקרים שבוצעו בנושא הראו כי טבילה במי ים המלח עשויה לסייע בהקלה על מצבים ראומטולוגיים, וכי ספיגת המינרלים בזמן הטבילה יכולה לעזור בהמרצת זרימת הדם. כמו כן, יכולים מי ים המלח לעזור במקרים של תגובות אלרגיות, להפחית דלקות עור ולשפר את לחותו של העור. נוסף לכך, נמצא שהמלחים בים המלח עשויים אפילו לסייע באנטי אייג'ינג ולהפחית את הקמטים.

סיכום

לסיכום, קצרה היריעה מלתאר את שלל יתרונותיו וסגולותיו הבריאותיים של ים המלח, ואכן מדובר במשאב טבע נדיר מסוגו המשמש כספא טבעי לחלוטין שהטבע יצר עבורנו. אנחנו ממליצים גם לכם ליהנות ממנו ולפנק את עצמכם בחופשה בים המלח כדי שתוכלו גם אתם לחוות את הפלא המדובר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

כתבות
נוספות

מה התפקיד של עורך דין ביטוח סיעודי?

בתחום הסיעוד המורכב, שבו הפוליסות מלאות בז'רגון משפטי וחברות הביטוח הן קריטיות לטיפול חיוני, עורכי דין לביטוח סיעודי משמשים כבעלי ידע חשובים. הם אלה שמאירים

קידום אתרים לעורכי דין

קידום אתרים לעורכי דין ב5 צעדים

קידום אורגני יכול להיות בין ההשקעות המשתלמות ביותר בעסק שלכם. למעשה, מה שאתם עושים הוא לוקחים את האתר שלכם ו'משביחים' אותו. אתר שמקודם טוב ומופיע

לימודי משפטים

לימודי משפטים ואפיקי קריירה

עולם המשפטים הוא אחד העולמות המרתקים ביותר מבחינה מקצועית, אקדמית, מחקרית, אנושית ופילוסופית. אף על פי שמדובר על תחום גדול, עמוס ופעיל, ואולי דווקא בזכות

נגישות