להיות עורך דין: אלה השלבים בדרך למשרה המבוקשת

מקצוע עריכת דין נחשב לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בישראל, ועדות לכך ניתן למצוא במספר הנרשמים הגבוה לאוניברסיטאות ומכללות המכשירות את דור העתיד של עורכי הדין בישראל. אם אתם חולמים להפוך לעורכי דין, אלו השלבים בדרך למשרה הנחשקת.

חולמים לעסוק במקצוע עריכת דין? אלו השלבים בדרך להגשמת החלום

אם תמיד חלמתם להפוך לעורכי דין, אתם צריכים לדעת כי בדרך ישנם לא מעט מכשולים אותם תצטרכו לעבור. ראשית כל, כדי לעסוק בתחום נדרש רישיון – ולכן הרשמה ללימודים אקדמיים היא הכרחית. למעשה, כדי לעסוק בתחום תצטרכו לקבל תעודת LLB (Bachelor of Laws) כאשר לימודי משפטים נמשכים בדרך כלל כארבע שנים. במסגרת הלימודים תוכלו לשלב מקצוע נוסף, וזאת בכדי לייצר לעצמכם רשת ביטחון מבחינת הקריירה, כמו לדוגמה שילוב של המקצוע עם ראיית חשבון.  כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה, תידרשו להציג תעודת בגרות עם ציון ממוצע של מעל 90 וציון פסיכומטרי של 700. במכללות ניתן להתקבל גם עם ציונים נמוכים יותר ואפילו ללא פסיכומטרי, אולם יש לקחת בחשבון כי תידרשו לקחת קורסים נוספים כמו גם לשמור על ממוצע ציונים כדי להמשיך וללמוד.

להיות עורך דין - אלה השלבים בדרך למשרה המבוקשת

התמחות במשרד עורכי דין

בתום הלימודים, נדרש לבצע הכשרה בשכר המבצעת באחד ממשרדי עורכי דין לבחירתכם, כאשר מדובר בהתמחות שלוקחת כשנה. ישנה חשיבות עצומה למשרד בו תבצעו את ההתמחות שלכם, וזאת בשל העובדה כי משרדי עורכי הדין הגדולים בישראל מציעים תנאים מפליגים למתמחים כולל משכורות שיכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים. מאחר ומדובר בתחום תחרותי מאוד, רבים ממשרדי עורכי הדין מבצעים איתור של מועמדים להתמחות כבר בשנה ב', בהסתמך על גיליונות הציונים אותם הם מקבלים דרך האוניברסיטאות והמכללות. בשל כך, חשוב להקדיש זמן ומאמץ לצורך העלאת ממוצע הציונים כמו גם לקיחת חלק בפרויקטים במסגרת הלימודים, כל זאת בכדי שתוכלו לבחור ולהיבחר להתמחות במשרד שיכול בהחלט להזניק את הקריירה שלכם גם למקומות נוספים.

מבחני הסמכה – הכנה מדוקדקת והכרחית בעבור מעבר

מבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין זוכים בשנים האחרונות לביקורות שליליות, וזאת בשל טענות מצד סטודנטים כי המבחן הוארך לזמן ארוך יותר וקשה הרבה יותר למעבר. לא מדובר בהמצאה אלא בעובדה במהלך גלוי של הלשכה, בשל הצפה של תחום עריכת הדין כאן בישראל. בכדי לעבור את השלב האחרון והחשוב ביותר בדרך לרישיון הקדישו את הזמן והמאמץ לצורך למידה מאומצת, כל זאת בכדי להגדיל את סיכוי המעבר שלכם. ככל שתכינו את עצמכם בצורה יסודית יותר, כך תוכלו להבטיח כי תקבלו את הרישיון בעבור עריכת דין.  לסיכום, ישנם לא מעט שלבים בדרך, אולם באמצעות מקצועיות חסרת פשרות וחתירה מתמדת לשיפור של גיליון הציונים לצד פעילויות במסגרת הלימודים וההתמחות – תוכלו להגשים חלום, ולהפוך לעורכי דין.

כתבות
נוספות

קידום אתרים משפטיים

קידום אתרים משפטיים – דגשים חשובים

תנועה אורגנית המגיעה מחיפוש טבעי של לקוח בגוגל נחשבת למקור התנועה האיכותי ביותר. עצם העובדה שהלקוח הפוטנציאלי מחפש את השירותים או המידע בעצמו מעיד על

רשלנות רפואית בטיפול שיניים

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

כל אחת ואחת מאיתנו נזקק בעבר וסביר מאוד להניח עוד יזדקק בעתיד לטיפולי שיניים. קיימת קשת רחבה של טיפולים, אשר ניתנים לאנשים בכל גיל ובכל

נגישות